Jak Britské listy mystifikují

26. května 2016 v 8:03 | Honza |  Britské listy
Není snad týdne, kdy bych se na Britských listech nedočkal nějakého toho blábolu. Aktuálně to však je opravdu úlet. Ne, že bych se chtěl nějak zastávat Novinek.cz, protože i ty mají "své dny", ale nyní musím tvrdě oponovat.


V tomto článku se BL (článek je nepodepsán) pozastavují nad informací o vyklízení provizorního uprchlického tábora v Idomeni. A to absolutně nehorázným způsobem.

Z celé informace uvádějí pouze název a tento název (bez jakéhokoliv doplnění faktů) označují jako fašizující a nenávistný.

Jen v jedné větě se neznámý autor zmiňuje, že podmínky v Idomeni byly otřesné. Ale už vůbec nedoplňuje, že právě proto je Idomeni vyklízeno a imigranti jsou přesouvání do nových a lépe vybavených a organizovaných táborů. Řecko se navíc snažilo imigranty několik měsíců přesvědčit, aby se přesunuly na vhodnější místo - tedy tam, kde nebudou žít (jak BL píší) v otřesných podmínkách.

Naprosto jednostranný závěr BL tak ukazuje, že autorovi vůbec nejde o vyváženost a pravdivé informace. Je to jen a pouze sprostá mystifikace, která má jediný účel. Napadat všechny a všechno, kdo nepíše tak, jak si přeje Čulík a spol.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 26. května 2016 v 10:23 | Reagovat

Řešení je jednoduché, spáchejte sebevraždu, není zde dlužník, tak zde ani není už dluh, nejde o nijak nový nápad, dlužníci páchají sebevraždy už mnoho století, a tak je zde snaha problém s velikým zadlužením řešit tak, aby dlužníci už nepáchali sebevraždy. Vše je zde o limitech, pojistky jsou nastavené na určité limity a potom vypadnou, většinou není možné limity zvednout a musí se najít řešení jak snížit zatížení pomocí vědy a techniky.

Moderní člověk je nadměrně zatěžován, tím že mám mnoho sobeckých pánů, a když se jednomu pánu zavděčí, tak jiného pána tím rozzlobí. Častokráte jsem zažil situaci, kdy zde byla jasně nevýhodná a nejistá existenční nabídka, a ten kdo jí drze nabízel, ten s ní většinou neuspěl, lidi chtějí jenom výhodné a jisté nabídky, o tom je konzumní život, proč pracovat jako otrok za malou mzdu, když mohu dělat stejnou práci jinde svobodně za velikou mzdu, a tak je zde konkurence a ekonomická emigrace.

Mnohdy je zde proto snaha, nevýhodné nabídky upravit na povrchu tak, aby z dálky vypadali jako výhodné nabídky, jsme klamání více, než si uvědomujeme, podívejme se na centrální ideologie, které nám slibují, že nám bude v budoucnosti lépe, ale svoje sliby nikdy nesplní! Nežijeme v demokratickém sociálním světě, ale žijeme v konzumním dezinformatismu, manipulovaná osoba si často ani neuvědomuje, že je s ní manipulováno pomocí dezinformací, případně si to uvědomuje, ale už se nechce bránit, protože na to už nemá psychickou sílu.

Dezinformační manipulátor (Miloš Zeman) většinou na začátku jedná tak, aby získal u svých obětí pomocí dezinformací sympatie. Často využívá své mediální charisma, a znalost slabých stránek ostatních lidí. Dezinformační manipulátor, obchází pomocí sociálního inženýrství, vůli manipulovaného. Ten si někdy zřetelně uvědomuje, že musí udělat něco, co se mu nechce. Typické je jednání z pozice výhod a jistot; dospělí vůči dětem, profesor vůči studentům, státní byrokrat vůči nezaměstnaným, Bůh vůči hříšníkům, zaměstnavatel vůči zaměstnancům, atd. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama