Držet hubu a krok

14. května 2016 v 8:35 | Honza |  Vládní svinstva
V naší zemi se opět přiškrcuje svoboda slova a projevu. A kdo nejde s davem, jde automaticky proti němu.

Následující dva příklady ukazují, že pojmy jako demokracie či svoboda jsou u nás jen formální a že snahou vládnoucích (j)elit je nás svázat a ovládat.


Prvním příkladem je aktuální zpráva Ministerstva vnitra o extremismu. Každý, kdo dnes (byť oprávněně) kritizuje politiku sociální demokracie, předsedu vlády Bohuslava Sobotku, Evropskou unii, Českou televizi či politiku přijímání imigrantů, je definitivně zařazen do škatulky extremista.

Toto škatulkování dává represivním složkám státu obrovskou moc a nejspíše i je jakousi přípravou na nastolení pořádku, který bude podoben orwelovským vizím.

Druhým příkladem je novela zákona o přestupcích, která zavádí vcelku drsné novinky. V přestupkovém zákonu přibude od roku 2017 pokuta za urážku úředníka. Ve výši až deset tisíc korun.

Je vcelku "vtipné", že o přestupcích nerozhodují soudy, ale správní orgány. Takže když urazíte úředníka nebo policistu, tak jiný úředník či policista vám napaří pokutu. A co vlastně ještě nebude urážka a co už bude, to je ponecháno na libovůli potencionálně uražených. Takže když se takový úředník špatně vyspí a vy ho oprávněně (jeho práci) zkritizujete, tak budete sankcionován.

Z výše uvedeného je zřejmé, že stát (na všech úrovních) posiluje a občan slábne. Kam až to povede? Není právě toto známkou plíživého nastolování fašistického státu (korporace nám už přímo či nepřímo vládnou)?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Helenio Helenio | E-mail | 14. května 2016 v 11:44 | Reagovat

Kdy bude trestné urážet a sprostě nadávat prezidentovi.Co na to SLUNÍČKAŘI   a PRAŽSKÁ KAVÁRNA? ? ?

2 ROSI-SPR ROSI-SPR | 14. května 2016 v 19:28 | Reagovat

povede to jen ktomu proti čemu jsem bojoval 1989 a to se zbraní v ruce.Mrzí mě jen jedna věc že jsem je odevzdal ,Místo toho jsem je nezakozervoval a zakopal.Dělájí znáz ještě větší idioty než za komanču a to jim nesmí projít.NO PASARANT

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama