Čulík to asi ví nejlíp

16. května 2016 v 7:51 | Honza |  Britské listy
Ještě bych se jednou chtěl vrátit k postoji našich pisálků, kteří asi neví "vo co go" a blábolí jednu pitomost za druhou. A opět to bude můj neoblíbený Jan Čulík a jeho Britské listy.


V tomto článku opět ukázal, že má na celou věc jasný názor a že za teror v Evropě není odpovědný žádný muslim.

Útoky v Bruselu podle Čulíka spáchali nenáboženští radikálové. Bohužel pravda je opět někde jinde a BL si prostě realitu vykládají podle svého.

Čulík si nejspíše (opět) účelově vybral jen to, co se mu hodí a sděluje nám, že útočníci mají kriminální minulost a tudíž to jsou kriminálníci a tedy to nemohou být islamisté (džihádisté). Zajímavostí však je, že se nezdráhá zmínit o propojení kriminálního podsvětí a džihádistů.

Faktem je, že oba bratři Khalid a Ibrahim El Bakraouiovi skutečně měli kriminální minulost. Faktem však také je, že prohlédli (což je běžný "vývoj" u nových rekrutů Islámského státu). Tedy došlo k jejich začlenění do struktury džihádistů (zradikalizování) někým, kdo do Evropy přišel s uprchlickou vlnou (což se děje právě v odloučených muslimských komunitách, které se doposud nebyly schopny začlenit do společnosti). Tato radikalizace a začlenění do teroristické struktury by však nebyla možná, kdyby útočníci nepřijali za vlastní extrémní výklad islámu.

Tvrdit tedy, že se jednalo o nenáboženské kriminálníky, je naprostá pitomost. Jejich čin byl jasně politický a současně i náboženský.

Zjednodušovat a překrucovat Jan Čulík umí na výbornou. A přitom mu hodně uniká, že právě tito kriminálníci (protože v nezačleněné komunitě se asi fakt nic jiného dělat nedá) jsou ideálním materiálem pro řádný výplach a ověšení výbušninami (naháněči z IS totiž v duchu svého přesvědčení tolerují činy za hranou evropského práva). Jsou jako neřízené střely, které dokážou udělat řádnou paseku. Ve jménu islámu.

Nesmyslnost Čulíkovy konstrukce je vidět i v jeho dalším článku, kde ukazuje (pěkně barevně vyvedenou) statistiku obětí teroristických útoků v Evropě. Podle této statistiky vyvozuje, že počet útoků se snižuje a že je tedy v Evropě bezpečněji, než v sedmdesátých či osmdesátých. Jenže už vůbec se nezmiňuje, že v té době byly velmi aktivní ETA a IRA. Navíc není možné srovnávat situaci před několika desítkami let se současností.

Bohužel toto zjednodušování a odvracení pozornosti od rizikového počínání Evropy je jedním z hlavních důvodů, proč se v Evropě zvyšuje riziko teroristických útoků. Evropa si sama nehodlá připustit, že je proti naší civilizaci vedena promyšlená válka a pisálkové (jako je například Jan Čulík) jsou odpovědni za slepotu, díky níž jsme snadným cílem.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama