A zase jedou

30. května 2016 v 7:17 | Honza |  Postřehy
Tak nám zase napříč naší zemí projel konvoj vozidel americké armády. V rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí. Cvičení, která má opět simulovat bojové operace proti armádě Ruské federace.


Převážně v průběhu června se takových cvičení koná více:
- polské cvičení Anakonda, jehož se účastní 25 000 vojáků z 20 zemí
- cvičení Swift Response, v jehož rámci dojde k hromadnému seskoku 2000 výsadkářů

Všechna cvičení pak mají jedno společné - ukázat Rusku, že je NATO připraveno na válku. Takže ta soft varianta (studená válka) vlastně nikdy neskončila.

Vraťme se však ke konvoji. Podobných přesunů (zejména po železnici) se v průběhu roku uskuteční několik desítek a o drtivé většině z nich ani nevíme. Co je tedy jiné na tomto? Vlastně nic, ale jde opět (stejně jako loni) o propagandistickou ukázku americké nadvlády nad Evropou a prachobyčejné chrastění zbraněmi.

Stejně jako loni se v místech zastávek konvoje objevilo několik vítačů a odpůrci. Stejně jako loni se opět vyjádřil ministr války Martin Stropnický. Tentokráte (kromě osvědčeného a mnohokráte omílaného balastu) přidal (lámanou češtinou) omluvu za neustále nedokončené (či jinak rozhrabané) dálnice v naší zemi.

Stalo se však i něco jiného, o čemž však média informovala velmi málo. Jeden z členů skupiny Českoslovenští vojáci v záloze na kolonu vystrčil holý zadek. Byl proto zadržen Policií ČR. A jelikož je v naší zemi nesouhlasit s průjezdem cizích vojsk nejspíše trestné, může být obviněn z trestného činu (přestupku) výtržnictví. Další informace o události jsou v tomto či tomto článku. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 RosiSPR RosiSPR | 30. května 2016 v 19:36 | Reagovat

Nevím co by se stalo kdybych vyšel stejně oblečený a z výcvikem v roce 1989 a vystrčil na američany prdel asi bych dnes nebyl. Taktika boje zní poznat nepřátele dřív než se snima setkáž .Znát slabiny .Toto je jen zkoužka kolik by šlo proti USA a EU njejsme blbý jakl si myslí Naše vláda vše zpočítáme časem.Jak se do lesa volá tak se zněho ozívá .Sobotka i Babiš skončily

2 Helenio Helenio | E-mail | 31. května 2016 v 4:07 | Reagovat

Plechová kavalérie : BIG HORN ! ! !

3 jirka jirka | E-mail | 2. června 2016 v 9:02 | Reagovat

Tak, tak, ovšem je třeba podotknout, že přesun 220 vozidel je spíš pokus o amatérskou reklamu. Kdysi, motostřelecký pluk cvičil nejméně jednou ročně ve výcvikovém prostoru a s ostrou střelbou. Přesun se týkal 350 až 450 vozidel v několika kolonách a byl organizován bez účasti policie za řízení regulovčíků. Pásová technika vagónovala na převozy.To nemluvím o divizních cvičeních a spojeneckých Směšný přesun částí lop je  proti tomu jen ubohá propaganda.. Jinak si myslím, že přesun amerických vojsk v květnu, kdy si připomínáme víc než 15 tisíc zabitých čechů americkou armádou poslední dny května 45 je víc než urážka............

4 rosiSPR rosiSPR | 2. června 2016 v 23:01 | Reagovat

Máme hjen jednu etapu. kdo byl xcvičen tak vý očem je řeč aktivita skupin nesouhlasijící s politikou a eu stoupá je jen otáska kdy to bouchne.Spozdravem klidného spaní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama