Třída

29. dubna 2016 v 7:50 | Honza |  Vládní svinstva
Dříve narození si jistě vzpomenou na pojmy "třídní boj" či "třídní nepřítel". Tyto termíny byly používány především v době komunistické éry (součástí třídního boje bylo hledání osob, které mohou být nebezpečné vládnoucímu režimu). Bohužel nadchází doba, kdy pojem třída bude opět v kurzu.


Ve jménu tolerance a sbližování s unijní demencí přišlo ministerstvo spravedlnosti s návrhem rozšířit trestné činy hanobení národa či rasy o sexuální orientaci a třídu.

Kontrola a řízení našich životů ještě stále nedosáhly svého maxima a výše uvedené rozšíření trestního zákona opět dává vládnoucí moci do rukou zbraň proti nepohodlným.

A současně tu máme opět ono rozdělování společnosti. V novém pojetí to nebudou třídy dělnická a buržoazní. Bude to rozdělení populace (jak uvádí důvodová zpráva Ministerstva spravedlnosti) podle sociální pozice, životního stylu, obecné prestiže, práva, autority, majetku, příjmů či vzdělání.

A protože bude nutné nějak občany rozlišit, můžeme očekávat jejich podrobné rozdělování nějakým (nejspíše novým) úřadem. Třídění bude dozajista velmi důkladné (v minulosti snad tak důkladné nikdy nebylo) a očekával bych, že informaci o zařazení do nějaké té třídy, bude mít občan někde uvedenu (časem a třeba v občance).

Pochybuji, že celý tento cirkus je (jak uvádí ministr Robert Pelikán) tu z důvodu boje proti nějaké nenávisti. Spíše jde o promyšlenou taktiku, která umožní lepší identifikaci zrádců "budovatelských" myšlenek či protivládních živlů.

Říká se tomu pomalé vaření žáby. Žába se hodí živá do studené vody. A voda se začne pomalu zahřívat. Žába si své uvaření ani neuvědomí.

Nástroje pro nebývalou represi jsou připraveny (jsou připravovány) a lze očekávat, že to není jen tak nějaká náhoda.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 rosi spr rosi spr | 29. dubna 2016 v 19:27 | Reagovat

začíná se to v naší republice pěkně hějbat směrem ke starým pořádkům viz totalita .V té jsme začali být až naším vstupem do EU a NATA. to co se dnes děje by si nedovolily ani zatracovaní komunisté . DEfenestraci a referendum o vystoupení naší (možná)republiky s NATA i zEU.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama