Ne každý muslim je terorista...

7. dubna 2016 v 8:23 | Honza |  Postřehy
...ale téměř každý terorista je muslim.

To plyne z poslední statistiky britského ministerstva vnitra. K 31. prosinci 2015 si v britských věznicích odpykávalo svůj trest za činy související s terorismem 143 osob. Muslimů bylo 139 z nich.


Podívejme se tedy na aktuální situaci v mnoha evropských zemích. V západní Evropě žijí již druhé či třetí generace přistěhovalců v komunitách, které se doposud nedokázaly integrovat do společnosti. V těchto komunitách je vysoká míra nezaměstnanosti, kriminality a tedy i vhodného "materiálu" pro radikalizaci.

Právě tito mladí kriminálníci nejdříve ve službách Islámského státu podnikají loupeže, obchodují s drogami a zbraněmi. Aby je následně někdo "poučil". Odborník na radikalizaci muslimů Peter Neumann z King College v Londýně to označuje za symptomatické.

Bezpečnostní složky po celé Evropě varují, že muslimský radikalismus je časovaná bomba a je jen otázkou času, kdy radikalizace dosáhne kritického stavu.

Podle ředitele Orientálního ústavu Akademie věd Ondřeje Beránka bude sympatizantů s IS přibývat. Už proto, že dokáže podněcovat individuální džihád mnohem lépe než například Al-Káida.

Stejně hovořil i bývalý šéf britského Národního protiteroristického bezpečnostního úřadu Chris Phillips, který uvedl, že džihádisté mají seznam tzv. měkkých cílů (obchodní centra, dopravní uzly...) a pravděpodobnost jejich útoku se zvyšuje.

Generál Jiří Šedivý uvádí, že i pro Českou republiku je přítomnost milionu uprchlíků v Evropě bezpečnostním rizikem. A jistě ví, o čem mluví. Evropa díky Schengenu nemá žádné vnitřní hranice a není zde tak omezen či kontrolován pohyb lidí. Na konci roku 2015 hovořil o vážných problémech, které nás letos čekají. A nespletl se.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama