Levná pracovní síla

17. dubna 2016 v 9:35 | Honza |  Vládní svinstva
Co je potřeba, aby se u moci udržela totalitní vláda? Kromě potlačování opozice, brutálních perzekucí či masivní propagandy potřebuje i nevzdělanou levnou pracovní sílu, která bude nucena k otrocké práci. No a právě něco takového se u nás pomalu líhne.


S příchodem oné demokracie Made in západ se k nám dostala i známá kapitalistická dravost a praktiky, které mnohdy připomínají nevolnictví. Zaměstnavatelé si často svých zaměstnanců neváží a nutí je k práci, která je nejen mizerně placená. Počítají totiž s tím, že drtivá většina zaměstnanců se neozve a nebude hájit svá práva. Povětšinou díky obavám ze ztráty místa.

Aktuálně platná úprava Občanského zákoníku však umožňuje zaměstnávat již i děti s ukončenou devítiletou základní školní docházkou. A to v podstatě bez omezení. I proti vůli rodičů.

Dnes (vzhledem k stále chatrnější skladbě znalostí) je tak možné uvažovat o záměru vychovat si generaci nekvalifikované a levné pracovní síly. Pokud si totiž připustíme, že drtivá většina současných puberťáků nemá vůbec žádné znalosti o fungování společnosti a je doslova přinucena nesouhlasit se systémem, v němž byla vzdělávána většina jejich rodičů, pak nám bude jasné, že stát převzal úlohu výchovy a vzdělání tak, aby tato armáda otroků vznikla.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama