Chceme volné svátky

21. dubna 2016 v 8:02 | Honza |  Vládní svinstva
Jistě si pamatujete na mé články o našich obchodních řetězcích, které se ani nepokouší řešit otázku otevírací doby ve svátky (například zde). Nejnovější vývoj dokazuje, že ani politici to nevnímají jako problém, a tak vzniklo řešení přesně ve smyslu rčení - vlk se nažral a koza zůstala celá.


V polovině dubna proběhla mezi prodavači a dalšími zaměstnanci obchodních řetězců kampaň "Chceme volné svátky". Ta ukázala, že tvrzení, že prodavači o toto volno nestojí, je naprosto nesmyslné a ze strany šéfů řetězců účelové.

Avšak nejspíše opět zaúřadovala ziskuchtivá lobby a k žádné změně nedojde.

Zákaz prodeje bude platit jen na Štědrý den od 14 hodin do půlnoci, 25. a 26. prosince a na Nový rok. Což se v drtivé většině případů dodržuje již nyní.

Politická garnitura se navíc podivuje nad touto normou a vidí v ní omezení podnikání. Je však zajímavé, že na onom civilizovaném západě (jak ti samí politici rádi říkají), je omezení otevírací doby ve svátky běžnou věcí a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Také asi stále nepochopila (nebo nechce chápat), že forma volného podnikání je v naší zemi jaksi pokřivena a mnohdy připomíná spíše dobu nevolnictví. Nadnárodní řetězce si zde dovolují věci, které by si v mateřských zemích ani neměly šanci navrhnout.

Není to tak o státní regulaci všeho možného a nemožného. Je to o tom, dát podnikatelům důrazně vědět, že i v naší zemi má zaměstnanec svá práva.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavel Král Pavel Král | 21. dubna 2016 v 8:20 | Reagovat

Prodejní političtí zmrdi :-!

2 franta franta | E-mail | 21. dubna 2016 v 20:32 | Reagovat

At to udělají,jako v Německu a Rakousku! Jsou to taky lidi!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama