Vrtěti Ukrajinou 4

2. března 2016 v 8:00 | Honza |  Ze světa
Dnes vám přináším další (poněkud však opožděné - bylo toho hodně) pokračování informací o situaci na Ukrajině. A o tom, jak nám média a politici lžou.Uprchlíci to říkají jasně

Počet uprchlíků z Ukrajiny překročil hodnotu 900 tisíc. Dalších 1,35 miliónu Ukrajinců jsou podle zprávy UNHCR uprchlíky ve vlastní zemi. (Info z konce roku 2015)

Prchají před válkou, útlakem a neustálou hrozbou ze strany nacionalistických skupin, které terorizují východ Ukrajiny.

Z těch 900 tisíc jich 746 tisíc uprchlo do Ruska. Tedy do země, která má být dle západních médií a politiků tím agresorem. Tím však jasně říkají, že věří Rusku více, než západním zemím.

Více než 80 tisíc uprchlíků zamířilo též do Běloruska. A dohromady jen cca 10 tisíc do Německa, Polska či Itálie.

Západní "humanitární osvoboditelé" jaksi moc nejsou v kurzu. A já se ani nedivím.

Navíc je vidět, kdo vlastně z Ukrajiny prchá. Převážně ti, kteří nejsou dle nacionalistického mustru čistí Ukrajinci. Ale to už tu jednou bylo...


Minské "dohody"

Někdo si myslí, že dohody se nemají porušovat. Tak by to nejspíše i mělo být. Ale jak se s tím poprat v situaci, kdy se děje jedno bezpráví za druhým a v lokalitě, kde to dnes a denně vře?

Evropa byla (ostatně jako vždy) až příliš hloupá na to, aby pochopila, že nějaké byrokratické vynucování dohod nabude nikdy fungovat.

A tak se dohody z Minsku respektují jen podle potřeby a jak se komu hodí. Naše "nezávislá" média a zejména Česká televize, která je dlouhodobě "objektivní" informují jen o porušování příměří ze strany domobrany (stále prý separatistů - ač je už delší dobu zřejmé, že k žádnému odtržení východu Ukrajiny či dokonce připojení k Rusku nikdy nedojde).

Stejně tak se nikde (z oficiálních médií) nedozvíme o tom, co se tam skutečně děje. Tedy o tom, že civilní obyvatelstvo nadále velmi trpí pod tlakem prokyjevské sebranky. A že tzv. dobrovolnické prapory (Ajdar, Azov...) nejsou rozpouštěny a nadále fungují. A pomalu se začleňují do pravidelných ozbrojených sil (což dosti připomíná Ordnergruppe).

A dohody? Ty jsou jen jakousi výkladní skříní. Pro hloupý lid. Protože Brusel a Washington mají s Ukrajinou své vlastní plány.


Sergej Lavrov vs. John Kerry

V květnu 2015 došlo k setkání ministrů zahraničí Ruska a USA. A bylo to vcelku zajímavé setkání.

Kerry nečekaně silně kritizoval snahy ukrajinské vlády vyšponovat situaci na východě země. Porošenko byl dokonce varován před vojenským útokem. A všechno to bude mít jeden prostý důvod. Američané si chtě nechtě museli přiznat zásadní fakt - Rusko se nepodvolí jakémukoliv tlaku. Navíc je více než zřejmé, že ruská strana je připravena na případný válečný konflikt a velká část světa Rusko podporuje. Americká politika na Ukrajině zcela selhává a Spojené státy se svým kličkováním nikam nedostanou.

Je jasné, že otočka o 180 stupňů není otázkou nějakého střízlivění. Američané si jsou jisti, že nemají moc šancí a tak se alespoň snaží si zachovat tvář. Chtějí za každou cenu vypadat v očích mezinárodního společenství dobře.

Na celé "smiřování" Ruska a USA celkem předvídatelně zareagovala naše média. Ta se s touto situací neuměla vypořádat. O schůzce přinesla informaci s několikadenním zpožděním. A snažila se ji zabalit do všeobecných protiruských klišé.


Porošenko je nepoučitelný šmejd

Ač se John Kerry vyjádřil velmi ostře k štvavé rétorice Kyjeva, Petro Porošenko stále tupě lpí na svém bludu a dál štve mocnosti proti sobě.

V rozhovoru pro BBC uvedl, že na východě Ukrajiny nevede boj jen s povstalci. Je to i válka s Ruskem.

Já jsem nikdy nepopíral (a je to i celkem logické), že tam vojáci Ruské federace bojují. Zcela jistě se však nebude jednat o regulérní intervenci ozbrojených sil Ruska. Protože v tom případě by bylo již dávno po válce a Porošenko se svou skvadrou by žadonil o azyl v nějaké zemi EU či USA.

Obdobné tu je i s příslušníky ruské vojenské rozvědky. Několik jich bylo zajato. Což však dokazuje jediné - Rusko (stejně jako i jiné státy) vysílají do konfliktů své zpravodajce. To se děje vždy a všude. Na Ukrajině se to hemží stejně tak i zpravodajskými důstojníky západních států.

No a bylo by vhodné zmínit důkaz lži.
Petro Porošenko tvrdil, že na Ukrajině (na přímý rozkaz Putina) operuje cca 200 tisíc vojáků Ruské federace. Na začátku července však mluvčí generálního štábu Vladislav Selezňov řekl:
"Podle informací generálního štábu se na území Donbasu nachází devět tisíc vojáků regulérní armády Ruské federace".

Kam se tedy podělo oněch cca 190 tisíc vojáků? Protože přechod hranic takové síly by jistě musel někdo zaznamenat.


Ukrajinská vláda

Bylo už napsáno hodně o tom, co je to za sebranku a o koho se opírá. Ale jen málo se mluví o tom, jak ji vnímají sami Ukrajinci.

Část země ji vůbec neuznává a část z části, která ji uznává, je s ní velmi nespokojena. Přijímá stále více různá drastická opatření a zákony, které ženou tamní obyvatele do bídy a ještě většího chaosu.

No a jelikož je mezi lidmi stále moc zbraní a vláda nemá pod kontrolou některé bojůvky, začínají se mocipáni bát státního převratu. A tak se čas od času dozvídáme informace o tom, jak probíhají další a další demonstrace (takové malé Majdany) a jak se ukrajinští nacionalisté snaží opět cenit zuby.

Když chaos, tak jak na Ukrajině...


Příště

V následujícím článku uvedu ještě několik "drobností", které je potřeba okomentovat. A vše ostatní (včetně již zveřejněného) bude zpracováno v publikaci Vrtěti Ukrajinou, která vyjde jako e-kniha na webu bezvydavatele.cz.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama