Tenkrát v Bruselu

22. března 2016 v 18:14 | Honza |  Ze světa
V Bruselu sídlí byrokratická sebranka Evropské unie. Je to místo, kde se líhnou ty nejšílenější nápady, které usnadňují radikálům z Islámského státu pronikat do Evropy. Až do dnešních dnů si nejspíše parta byrokratů myslela, že se tak blízko hrozba útoků nedostane.


V odpoledních hodinách 15. března zasahovali belgičtí a francouzští policisté v bruselském předměstí Forest. Šlo o pokračující vyšetřování loňských útoků v Paříži.

Při prohlídce domů na policisty podezřelá osoba spustila palbu z automatické zbraně (kalašnikova). Jednalo se o Alžířana, který pobýval v zemi ilegálně. Ten byl nakonec zneškodněn. Ostatním se však podařilo uprchnout po střechách domů.

Dnes 22. března došlo k něčemu, před čím již dlouhé měsíce varují snad všichni bezpečnostní experti - v Bruselu došlo ke dvěma teroristickým útokům.

Ke dvěma výbuchům (z nichž jeden byl nejspíše sebevražedný) došlo na letišti Zaventem a k jednomu ve stanici metra. Obětí je nejméně 34 a zraněných téměř 200. Podle svědků předcházely explozím na letišti střelba a výkřiky v arabštině. K útokům se přihlásil Islámský stát.

Podle agentury Reuters patří Belgie k zemím s největším podílem počtu členů radikálních skupin, jako je například Islámský stát. Asi jak se říká - pod svícnem je největší tma. Navíc extremismus v Belgii byl dlouho přehlížen tamní policií. Je to země, kde naprosto šílený propletenec byrokratických úřadů zcela znemožňuje boj proti terorismu.

Příkladem této nečinnosti je fakt, že belgické úřady měly k dispozici již od června 2015 seznam radikálů (belgické tajné služby jej předaly radnici bruselské čtvrti Molenbeek). Byla na něm i jména čtyř podezřelých z útoků v Paříži. A neudělaly vůbec nic.

Brusel, který se snaží prosadit umísťování imigrantů po celé EU, umožňuje před svými branami vznik líhní teroristů, kteří se rekrutují právě z příchozích imigrantů. Umožňuje radikalizaci občanů své země a nezajímá se o rizika z nekontrolované imigrace. V Belgii tak vznikají četné teroristické buňky, které za přímé podpory byrokratické EU mohou útočit kdekoliv.

S přistěhovaleckou vlnou k nám přicházejí lidé, kteří jsou vycvičeni v táborech Islámského státu a jejich cílem je radikalizovat druhou či třetí generaci přistěhovalců, kteří žijí v odloučených komunitách. Komunitách, které nejsou ochotny se integrovat do evropské společnosti.

Hrozba džihádu v Evropě vzrůstá. Avšak každý, kdo na tuto hrozbu upozorňuje, je označován za extremistu, rasistu či přímo fašistu. A to vše za souhlasného pokyvování byrokratů z Bruselu. Toho Bruselu, kde se to džihádisty jenom hemží.

Už si konečně musíme uvědomit, že jsme ve válce!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jirka jirka | E-mail | 24. března 2016 v 8:21 | Reagovat

No myslím Honzo že jsi to docela nedocenil....dovolím si citovat Švejka....svatý Eustach se poté co uslyšel, jak jeden muž vypustil za hlasitého rachotu své větry dal do usedavého pláče.... no a? Šéfka evropské demokracie bude určitě jednou prohlášena za svatou....a tady je vidět kvalita elity víš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama