O strachu z referenda

16. března 2016 v 8:38 | Honza |  Vládní svinstva
Tak co, těšíte se na celostátní referendum?
No...
Tak se ani netěšte.
Protože naše vláda se tohoto nástroje přímé demokracie (který nám mimochodem slibuje již pěknou řádku let) bojí jako čert kříže. A hodlá nám možnost referenda pořádně ztížit.


Před několika lety se jeden politik tvrdě obul do tehdejší Nečasovy vlády. Nelíbilo se mu, že vládní návrh referenda stanovuje minimální počet petentů (tedy podepsaných osob, které umožní konání referenda) na 250 000.

Dnes je tento politik ministrem pro lidská práva. Ano, je to Jiří Dienstbier. Tedy politik, který tak nějak lidská práva nehájí. Spíše si z nás dělá srandu. Už proto (mimo jiné - a byl by to dlouhý seznam), že v jeho návrhu je minimální počet podpisů petice pro realizaci referenda stanoven na 250 000.

Ano, Dienstbier stanovil to samé číslo, které před pár lety tak kritizoval! Aktuální návrh referenda je navíc v podání vládnoucí ČSSD hodně ubohý pokus. Ač toto téma bylo pro socany stěžejní.

Sehnat čtvrt milionu podpisů je v naší zemi téměř nereálné. Za strop občanské aktivity se považuje hodnota 100 000. A toho si je vláda zcela jistě vědoma. Protože se nehodlá bavit o nižším počtu podpisů, což "vysvětluje" snadnou zneužitelností.

Skutečností tak je, že dle aktuálního návrhu je referendum prvkem nevyužitelným. Vláda si nemá zájem nechat mluvit do správy státu. A občany naší země tak nemá zájem přizvat k rozhodování o veřejném dění.

Své politické cíle si vláda nenechá podlomit zájmem lidí. Ostatně, zájmy lidí v našem státě jsou až na posledním místě.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 16. března 2016 v 20:15 | Reagovat

skuste se na to podívat jinak-ti parchantí se boji,oni maji s lidí panicky strach a to je dobře

2 Honza Honza | Web | 17. března 2016 v 18:30 | Reagovat

[1]: S tím naprosto souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama