Jak Britské listy podléhají homolobby

4. března 2016 v 7:32 | Honza |  Britské listy
Tak jsem zase jednou koukal na Britské listy a nestačil se divit. Protože tak zřejmá propaganda homolobby se jen tak nevidí.


Nejdříve musím (opět a důrazně) uvést, že nemám naprosto nic proti homosexuálně orientovaným lidem. Jsem však velmi ostře vyhraněn proti propagandě homolobby, která občanům naší (a nejen naší) země vnucuje myšlenku, že oni jsou ti lepší a že být jako oni je cool.

Britské listy reagují na článek na webu Buzzfeed, v němž se píše o zahájení trestního stíhání třiceti homosexuálně orientovaných mužů, kteří jsou nakaženi virem HIV. A reagují naprosto zhovadile.

České úřady je stíhají z důvodu možného praktikování nechráněného pohlavního styku.

A právě zde je jasná snaha o manipulaci a já zde i vidím jistou podporu homolobby. Podle článku se vlastně nic nestalo. Když nejsou nějaké ty oběti.

Jenže náš právní řád pamatuje na šíření nakažlivé choroby (§ 152 a 153) trestního zákoníku. Podle webu judikáty.info jednání osoby, která si je vědoma toho, že je HIV pozitivní, a nerespektuje předepsaná bezpečnostní opatření, může vykazovat znaky skutkové podstaty trestného činu šíření nakažlivé choroby (o tomto tématu info i na webu epravo).

Každý, kdo úmyslně (či z nedbalosti) způsobí či zvýší nebezpečí rozšíření nakažlivé choroby, se tedy stává pachatelem trestného činu.

Britské listy svým článkem (pod kterým není navíc nikdo podepsán) tak zcela otevřeně bagatelizují rizika tohoto úmyslného chování. A název "České úřady pořádají hon na čarodějnice proti homosexuálům" ukazuje, kdo za tím je.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Iveta Pelikánová Iveta Pelikánová | E-mail | 4. března 2016 v 11:47 | Reagovat

Kultivovaný článek, asi i autor je kultivovaný. Dávám : výborně.

2 Jan Fiala Jan Fiala | E-mail | 5. března 2016 v 18:31 | Reagovat

Tak pokud si dotyční byli vědomi, že jsou HIV pozitivní, pak se o trestný čin jednalo, jestli se nemýlím. Pokud o tom ale nevěděli, pak nikoliv. Homosexuální způsob života rizikový není, rizikové je pouze žít promiskuitně. Jsem zvědav, zda by se obdobně postupovalo i u heterosexuálních mužů a dorot.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama