Evropští diletanti

27. března 2016 v 8:03 | Honza |  Svinstva z EU
Po útocích v Bruselu předvedly evropské politické špičky tradiční rituál řečí, fňukání a hraného soucitu. Ale opět se nic nezměnilo. Žádná rázná reakce. Žádné (nebo jen minimální) bezpečnostní opatření.


Již po útocích v Paříži se objevila spousta informací od tajných služeb a dalších bezpečnostních složek. Ty upozorňovaly na vzrůstající radikalizaci a neřešené bezpečnostní problémy. Současně byly vyhotoveny seznamy podezřelých osob.

Byrokratická Evropa však všechna varování ignorovala.

Prvním z těch hlavních problémů je nedostatečná ochrana hranic. Mezi státy EU neexistuje prakticky žádná kontrola. A vnější hranice unie jsou jako ementál. Do Evropy se může dostat prakticky kdokoliv.

Druhým velkým problémem je nedostatečná kontrola a prověřování imigrantů. Tato kontrola by měla být prováděna ještě před jejich vpuštěním do EU. A měla by být velmi důkladná. Po občanech EU se požaduje stále více informací (z údajných bezpečnostních důvodů), ale důkladné prověřování osob, které přicházejí z oblastí válečných konfliktů, se provádí laxně.

Jak je možné, ač jsme šmírováni na každém rohu, že si nedokážeme zajistit bezpečnost?

Odpověď je velmi jednoduchá. Evropa se opírá o jakési humanistické (až pseudohumanistické) tradice, díky nimž neuvěřitelně vyměkla. Na západ od nás si nemůžete mnohde vzít do kapsy ani zavírací nožík, protože je to nezákonné. Jsme nabádáni ke korektnosti a toleranci. A právě toto vše proti nám teroristé používají.

Díky této vyměklosti nejsou bezpečnostní složky schopné zajistit bezpečnost a pořádek. Díky tomuto přístupu politiků nás džihádisté vnímají jako snadný cíl.

Sami sebe a svou společnost máme obklíčenou hromadou zákazů, příkazů, nařízení a zákonů. Díky tomu již mnozí nedokážou vnímat reálně hrozící nebezpečí a jsou v šoku po každém takovém útoku.

Evropa se nedokáže bránit. A vinu za tuto neschopnost nese současný systém. Systém, který investuje pouze tam, kde z toho mají mocní zisk. Na občany členských států se nehledí. Oni jsou nahraditelní a když se něco stane, tak se vždy jen pronese pár naučených frází.

Je už určitě pravý čas s tím něco začít dělat.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Zdeněk | E-mail | 27. března 2016 v 14:14 | Reagovat

Už několikrát jsem konstatoval,že je třeba sáhnout k netradičním řešením odpoutat se od zkorumpované Evropy odstavit vlastizráce v čele se Sobotkou/všechny jmenovat nemůžu/vrchol je odsouhlasení bezvízového styku s turky nemůžu to pochopit-vyzývám k založení výboru poslední záchrany a začít něco dělat než bude pozdě-do voleb je daleko a oni můžou napáchat nevratné škody...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama