Zakázat, zakázat a ještě jednou zakázat

17. února 2016 v 7:58 | Honza |  Svinstva z EU
Dalo se to očekávat. Evropská komise zneužila teroristické útoky v Paříži k dalšímu omezování osobních svobod a práv. A hodlá evropskou směrnicí o zbraních a střelivu zakázat či omezit držení několika druhů zbraní.

EU naprosto "demokraticky" rozhodla (pro blaho evropského lidu) omezit legální držení zbraní. Jako kdyby všichni teroristé kupovali všechny zbraně (včetně automatických a raketometů) naprosto v souladu se zákony příslušných zemí.


Nejdříve je nutné říci, že fanatickým zakazovačům je společná jedna myšlenka. Myšlenka, kterou si nejspíše opakují každý večer jako mantru - "za všechno zlo můžou zbraně". A protože se jedná o tzv. neziskovky (stručná historie zakazovačů na webu gunlex), které musí nějak vykazovat činnost, stále je stupňován tlak na zakazování dalších druhů zbraní.

Pokud budeme hledat nějaké to vysvětlení těchto aktivit, pak vždy narazíme na několik variant toho samého - ještě více omezit možnosti získávání zbraní pro kriminální a teroristickou činnost.

Toto vysvětlení je však v ostrém rozporu s realitou. Drtivá většina útoků s pomocí střelných zbraní je provedena se zbraněmi drženými nelegálně. Toto nelegální držení a získávání zbraní však nařízení a směrnice EU neřeší a logicky to ani vyřešit nemohou.

A tak se alespoň omezí legální držení. Už proto, že zbraní je mezi obyvatelstvem nějak moc a hlavouni mají oprávněný strach, že je lidé jednou vytáhnou. Civilisty je potřeba prostě odzbrojit. I když zbraně mají na osobní ochranu.

Nedávné teroristické útoky v Paříži nám však ukazují, že ke zbraním se teroristé dostanou vždycky. A to i k takovým, k nimž civilní obyvatelstvo nemá žádný legální přístup. Takže slova zakazovačů jsou vlastně jen zástěrkou a lží, kterou nám sociální inženýři z Bruselu stále více znepříjemňují život.

Zde bych rád uvedl známé - optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista střílet. Známý izraelský expert na bezpečnost a boj proti terorismu Itay Gil se nedávno vyjádřil k záměru omezit držení zbraní. Připomenul tak dobře vyzkoušenou praxi ve své zemi. Teroristické útoky v Izraeli jsou zastaveny nejbližším ozbrojeným občanem. Mnohem dříve, než dorazí policejní zásahovka.

O dopadech návrhu Evropské komise je možné si přečíst podrobněji na webu security magazín.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama