Report z demonstrace - 6. únor 2016

8. února 2016 v 7:43 | Honza |  Reporty
V sobotu 6. února proběhla na několika místech v Praze (a dalších městech) série demonstrací proti islamizaci Evropy a uprchlické vlně, která k nám přenáší problémy arabského světa a představuje ohromné bezpečnostní riziko.Jako člen skupiny Českoslovenští vojáci v záloze jsem se účastnil akce na Hradčanském náměstí. Naším úkolem bylo zajištění bezpečnosti (jako součást pořadatelské služby) a klidného průběhu akce.

Během průběhu demonstrace došlo k drobným potyčkám, které byly vyvolány nepochopením ze strany demonstrantů (a nejspíše i díky provokatérům) při provádění zadržení agresivní osoby (se sekerou!!!). Současně došlo i k odražení útoku radikálních bojůvek (prouprchlické skupiny a antifa), jejichž cílem bylo celou akci zdiskreditovat.

Je vcelku zajímavým (ale očekávaným) zjištěním, že agresivně (házení lahví, dlažebních kostek a dělbuchů včetně útoků na osoby jiného názoru, policii a pořadatele) se chovali především tzv. vítači uprchlíků (anarchisté a sluníčkáři). Ti dokonce nebrali ani ohled na souběžně se konající karnevalový průvod, kde byla spousta dětí.

Skupina Českoslovenští vojáci v záloze svým profesionálním přístupem dokázala, že je schopna chránit zájmy občanů naší země a myslím si, že si právem vysloužila pozitivní přístup ze strany řadových příslušníků Police ČR, kteří (jak se ukázalo i na demonstraci 17. listopadu 2015) jsou z valné většiny s námi. A snad se konečně zbavila nálepky extrémistů, kterou jim udělila především zaprodaná veřejnoprávní média a vlastizrádní politici.

Po ukončení akce na Hradčanském náměstí jsem se s několika přáteli (již soukromě) hodlal přesunout před Úřad vlády. Řádně nahlášená demonstrace však byla "z rozkazu policejního prezidia" zablokována a nikdo se tam nedostal. Nacházela se tam jen asi stovka sluníčkářů a příznivců Bohuslava Sobotky, které od přicházejících odděloval kordon pořádkové jednotky. Vládní moc tak opět ukázala, že stojí jen o názory několika pitomců.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama