Referendum podle Sobotky

15. února 2016 v 8:02 | Honza |  Vládní svinstva
Všichni víme, jak to s tím referendem v naší zemi je. Tedy přesněji s tím všeobecným (celostátním) referendem. Většina politiků se stále zdráhá (a asi z čistě subjektivních důvodů) zavést tento instrument přímé demokracie do praxe. A když už na to kývnou, tak si hned dávají podmínky, že lid bude moci hlasovat jen o něčem a to něco už bude stejně dávno nalajnováno.


Příkladem toho, jak "vrchnost" na prostý lid kálí je nedávné vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky, který si z nás asi dělá dobrý den.

Krátce pohovořil o tom, že naše vláda podrží Britům při jejich setrvání v EU. O což si pěkně po demokraticku řeknou či neřeknou v referendu. Protože uspořádání referenda k tomuto tématu je potřeba, bude to podle britských zákonů a britská vláda se jeho výsledkem bude řídit.

Ale u nás to je trošku jinak. Sobotka si totiž vzápětí vzpomenul na oprávněný požadavek SPD, kterážto shromáždila více než sto tisíc zákonem požadovaných podpisů pro uspořádání referenda o tomtéž. Takováto iniciativa je však v našich luzích a hájích jaksi nepřípustná a premiér se jí nehodlá zabývat.

Je mu zcela volné, že se lidé chtějí vyjádřit k setrvání naší země v EU a nehodlá se bavit o něčem, co je naprosto legálním instrumentem demokracie.

Podle Sobotky mají lidé ve Velké Británii právo rozhodovat o svém setrvání v unii. Ale lidé v naší zemi toto právo nemají. Ač podmínky pro vyhlášení referendy byly splněny.

Je zřejmé, že naše úloha v evropském společenství je podřadná a naši mocipáni plní (doslova a dopísmene) vše, co jim Brusel nadiktuje. A občany vlastního státu mají jen za nepříjemný bzučící hmyz.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 vavr vavr | E-mail | 15. února 2016 v 11:04 | Reagovat

Doufám, že pan Sobotka dopadne stejně jak jeho předchůdci, Špidl a Gros.  Politika ČSSD dík jímu dnešnímu vedení je nečitelná a pro národ hazardující s jistotami lidí. Jejich volební prohlášení ve věci církevních restitucí skončily velmi brzo a v případě uprchlíků se chovají hůře jak Merklová. Sobotka má tuto praštěnou ženskou za svoji modlu. Jedinou jistotu vidím na hradě v osobě pana prezidenta, který svoje názory nemění a trvale proti migraci vytváří zeď. Pokud by i on lezl do dírky k Merklové, tak je tady máme velice rychle a to i s upravenými finančními částkami pro uprchlíky. Naši důchodci a lidé na pokraji bídy Sobotkovi a spol nevadí. Omlouvím se těm členům ČSSD, kteří jsou ještě slušní a myslí to s ČR dobře. Doufám, že jich je dost a odstaví Sobotku, Dinsbíra a další jim podobné z vládních funkcí. Jinak na to skutečně celá ČSSD doplatí.

2 Carlos65255 Carlos65255 | 15. února 2016 v 19:34 | Reagovat

Tak je nejvyšší čas, aby občanský hmyz svým bzukotem způsoboval vládním arogantním politikům nejméně těžké bolesti hlavy! :-)

3 Lukáš Přibyl Lukáš Přibyl | Web | 18. února 2016 v 21:42 | Reagovat

teď by mě tak zajímalo - mohla by se udělat zvláštní anketa - koho vlastně považujete za skutečně dobrého/kvalitního premiéra za uplynulých více jak dvacet-šest let vlády ČR ? Protože zatím se zdá, že lidé nemají jasno nebo není žádný takový.

4 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 20. února 2016 v 6:18 | Reagovat

je strašně duležite si ti zaprodanci pamatovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama