O mediálním přetlaku

27. února 2016 v 8:20 | Honza |  Mediální cenzura
Je to pořád dokola. Ale je potřeba o tom psát, mluvit a přemýšlet. Protože mlčení je vlastně tichý souhlas.

Novinářská obec se z drtivé většiny považuje za něco víc, než zbytek obyvatelstva. A snaží se ty ostatní manipulovat a tlačit někam, kam směřuje jejich ego, povětšinou pokřivené vidění světa, či názorová orientace jejich chlebodárců.


Miloš Zeman kdysi řekl, že novináři jsou žumpa. A měl pravdu. Pravdivost jeho slov dokázala doba po přímé prezidentské volbě.

Můžeme si o Miloši Zemanovi myslet cokoliv, ale to, co předvádí mainstream je mnohdy za hranicí slušnosti, novinářské etiky a často se až chce říci ono známé "to je hnus velebnosti".

Když intelektuálové pěli "kníže k lidu blíže" a novináři se mohli doslova přetrhnout, bylo jasné, že tato mediálně-informační "elita" je mimo realitu a absolutně postrádá jakékoliv povědomí o tom, co trápí běžného pracujícího člověka, který dře někde ve fabrice a má co dělat, aby vůbec přežil. Po vyjádření hlasu lidu se tak dalo čekat, že Miloš Zeman se stane cílem kritiky a dehonestující kampaně, která bude mít za cíl jediné - ukázat naší zemi, že lidé tu rozhodovat mohou, ale jen pokud je to v zájmu těch, kdo tahají za nitky.

Lví podíl na cíleném tlaku pak mají média. Právě ta média, která by (v normálně fungující společnosti) měla informovat vyváženě a nezaujatě. V naší zemi totiž zpravodajství funguje na jiných principech. Primárně jsou informační výstupy konstruovány dle postojů a názorů vlastníků či zájmových skupin. Tedy někoho, kdo neváhá zneužít informační síly v manipulaci široké populace.

Média dnes pracují na jediném. Vyrábějí permanentní atmosféru nesouhlasu. Většinou vytrháváním čehokoliv z kontextu a překrucováním událostí, slov a reality.

Můžeme si být sakra jistí, že tu něco hodně zavání. Mediální útoky (podpořené tzv. pražskou kavárnou a sebrankou zneuznalých politických břídilů) mají znaky organizované a plánované kampaně, která je někým jisto jistě plánována a řízena. Zde se hodí připomenout, jak byl po prezidentských volbách odvolán pro neschopnost americký velvyslanec Norman Eisen.

Naše země je pod bedlivým dozorem někoho zvenčí a naše nemilé presstitutky tu pro tuto vskutku nepřátelskou entitu dělají špinavou práci.

Mediální výplach (přetlak chcete-li) je tu stále a neodešel s koncem Rudého práva. A mnozí novináři stále plní úlohu užitečných pitomců, které si v zájmu svých zájmů vždycky někdo ochočí.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Helenio Helenio | E-mail | 27. února 2016 v 9:30 | Reagovat

Tkzv.novináři jsou nuceni se řídit heslem :KOHO CHLEBA JÍM TOHO PÍSEN MUSÍM ZPÍVAT, JINAK MĚ VYHODÍ  A Z ČEHO POTOM ZAPLATÍM HYPOTÉKU...

2 vavr vavr | E-mail | 27. února 2016 v 16:28 | Reagovat

Tomu lumpovi Bakalovi sebrat všechno co tady jeho zůstalo a hlavně jeho noviny, které denodeně hází špínu na našeho prezidenta Zemana. Vyčistit i ten chlív ve veřejno právní TV, která není veřejno právní, ale v rukách zoufalců, kteří vytvářejí ve společnosti pnutí. Jednou se jim to nevyplatí a dostanou přez držku. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama