Když se blábolí

5. února 2016 v 7:54 | Honza |  Britské listy
Britské listy rády zveřejňují tweety mediálního ředitele Human Rights Watch. Andrew Stroehlein se v nich vyjadřuje ke všem možným a nemožným událostem. Nutno podotknout, že je to vždy s typickým americkým "přehledem" o skutečném světovém dění.


Na konci ledna se tak vyjádřil k novému zákonu, jenž umožňuje dánským úřadům zabavovat peníze a cennosti imigrantům (BL píší o kradení...).

Víte, jak si já představuji uprchlíka před válkou a pronásledováním? Jako někoho, kdo musel narychlo opustit svůj domov (svou zemi). Bez svého majetku. Jen s tím, co má zrovna na sobě.

Uprchlík, který má u sebe majetek (cennosti, peníze, elektroniku...), jehož celková cena převyšuje i průměrnou měsíční mzdu v naší zemi, mi přijde krajně podezřelý.

Dánský parlament schválil zákon, který umožňuje úřadům zabavovat uprchlíkům majetek (peníze a cennosti). Budou si moci ponechat jen majetek v maximální celkové výši 10 tisíc dánských korun, což je v přepočtu cca 36 200 Kč. Takto získané prostředky budou použity na pokrytí nákladů na ubytování a další péči.

Pozastavme se nad jedním důležitým bodem...
Jak je možné, že uprchlík, který prchá před akutním nebezpečím (válkou, která ohrožuje jeho život například) si nějakým (pro mne záhadným) způsobem dokáže nabalit na cestu i majetek v takové výši?

Není to snad proto, že se často vůbec o uprchlíky před válkou nejedná?

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans (s odvoláním na statistiku pohraniční služby Frontex) nedávno uvedl, že více než polovina běženců jsou ekonomičtí imigranti, kteří k nám přicházejí z bezpečných zemí a tedy neutíkají před válkou a perzekucí.

Tak nějak si říkám, že tu Andrew Stroehlein a (mimo jiné) redakce Britských listů jen blábolí nesmysly. Aby se na "chudáky" imigranty" i nadále pohlíželo pozitivně.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama