Duch plukovníka Diviše

25. února 2016 v 8:08 | Honza |  Mediální cenzura
Po chodbách České televize dodnes bloudí duch plukovníka Vladimíra Diviše. Neb jinak se ani nedá vysvětlit nevyvážené, jednosměrné, manipulativní a pluralityprosté zpravodajství média, které se honosně zove veřejnoprávním.


Plukovník Vladimír Diviš, dříve pracovník ministerstva národní obrany, působil na přelomu šedesátých a sedmdesátých let jako vedoucí oddělení stranické práce v masových sdělovacích prostředcích (pod sekretariátem ÚV KSČ). Podílel se na hromadné čistce mezi novináři a obnově cenzury. Následně se stal náměstkem s odpovědností za program ČST a byl jedním z hlavních představitelů normalizace v televizi.

Obecně měl tedy Diviš ideový dohled nad vysíláním. S ohledem na současný stav se tedy dá říci, že jeho duch dodnes bloudí po chodbách a Českou televizi řídí.

ČT se zcela vymkla kontrole a přestala respektovat demokratické principy. A vytváří propagandu pro elitářské a prospěchářské skupiny, čímž zásadně ovlivňuje společenskou a politickou realitu. K tomu došlo již před patnácti lety v době tzv. televizní krize. Českou televizi tenkrát ovládli zastánci názoru, že naší zemi mají vládnout nikým nevolené elity, kteří běžným občanem a jeho názorem (hlasem) zcela pohrdají. Svoboda slova a nezávislé (veřejnoprávní) zpravodajství bylo zašlapáno.

Dnes je ČT mocenským nástrojem úzké skupiny lidí, kterou označujeme jako "pražská kavárna" a na ně napojených tzv. umělců či publicistů a politiků pravdolásky. Tito lidé nestrpí někoho výrazného či nějakou prohru. Právě proto dnes můžeme sledovat například útoky na prezidenta Miloše Zemana, které jsou mnohdy i za hranicí slušnosti. Právě proto dnes můžeme sledovat cílené dezinformace a zesměšňování oponentů.

Je tedy zřejmé, že metody plukovníka Diviše jsou v ČT nadále přítomny a toto médium plní nadále pouze úlohu propagandistické masáže.

Je však dobře, že národ z valné části již prohlédl a stále více dává najevo svou nelibost. Nedávno tak médii proběhla informace, že to může být oním hlasem lidu. Například v různých "uměleckých" soutěžích.

Prvním příkladem je Český slavík. Ač se hodně debatovalo, že to není zrovna košer a že by to tam vůbec nemělo být, hlas lidu rozhodl o "překvapivém" umístění skupiny Ortel na 2. místě v kategorii skupiny.

A příkladem druhým je taneční soutěž StarDance, do níž byl pro pobavení nasazen komik Lukáš Pavlásek. Tento komický prvek měl nejspíše celou soutěž trochu odlehčit a nejspíše se vůbec nepočítalo, že taneční kreace Tydýta budou mít tak dlouhou životnost. Jeho až neuvěřitelné postupování jednotlivými koly bylo tak nejspíše protestem diváků (i nediváků) proti zkostnatělé dramaturgii ČT.

Závěrem zde uvedu, co na svém FB profilu napsal (mimo jiné) Tomáš Měšťan:
"Čas kavkařských prasáren se krátí a na kavkách to opět vře, jako v Mordoru, Bilbo Pytlík s prstenem moci, je již pod horou osudu... Skřeti z kavčích hor se děsí svého konce... vědí, že dnes již situaci nezvrátí... nezbyde po nich nic..."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 helenio helenio | E-mail | 25. února 2016 v 10:08 | Reagovat

Stoka jménem ČT je věčná ! ! !

2 Jirka Jirka | E-mail | 7. března 2016 v 11:00 | Reagovat

Nazdar Honzo, nepochybně výstižné. Na druhou stranu musíš uznat, že vystoupení "svazaček" v "diskuzním" pořadu ČT24 je vždy zážitkem. Afroevropanka dokáže roztrhat jako pitzbul  jakéhokoliv diskutujícího, který by se odvážil zpochybnit  názor cenzora ČT a její plavovlasá kolegyně s odvážně povytaženou sukní připomínající prokurátorku z padesátých let s přehledem skočí do řeči každému kdo se jenom zamyslí a správně naznačí jak by názor měl vypadat. Když se chceme seznámit se skutečnou situací stačí si pustit tenhle "provařený pořad" a víme co se ve skutečnosti děje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama