Prohlášení Republikového výboru Sdružení válečných veteránů České republiky

7. ledna 2016 v 9:02 | Odjinud |  Vojáci
Jsme váleční veteráni České republiky. V našich řadách jsou bývalí i současní generálové, důstojníci, praporčíci a poddůstojníci, kteří od roku 1990 prošli řadou misí a na vlastní oči viděli hrůzy válek.


Není nám lhostejné co se děje v souvislosti s exodem uprchlíků z oblastí Blízkého a Středního východu a Severní Afriky. Nechceme nečinně sledovat zbabělou střelbu na Pařížany, teroristické útoky na pasažéry civilních letadel, středověké sadistické zabíjení zajatců podřezáváním, upalováním v klecích nebo rozmetáním trhavinou.

Nechceme nečinně sledovat bezzubou, nekoordinovanou politiku EU, která dosud nebyla schopna zabezpečit účinnou ochranu hranic Schengenského prostoru. Denně dochází k nekontrolovanému přesunu tisíců uprchlíků, mezi nimiž jsou i členové teroristických organizací.

V průběhu našich zahraničních misí jsme působili v regionech, kde zuřila válka. Denně jsme se střetávali se skutečnými uprchlíky před útrapami válek. Ti byli vděčni za azyl poskytnutý jakoukoli bezpečnou zemí. Pokud dnes chtějí jen do Německa, stěžují si na stravu v záchytných táborech, na určitý režim omezení pohybu, zahazují identifikační průkazy, pak nejsou váleční uprchlíci a měli by být odesíláni zpět do země svého původu.

Viděli jsme mnoho zmaru, bídy a krutosti a proto nám není cizí solidarita s trpícími. Přes to všechno a právě proto, nesouhlasíme s trvalým a nekontrolovaným přílivem migrantů do Evropy. Tento příval nás naplňuje oprávněnou obavou, která nemá nic společného s tupou xenofobií.

Jsme pro adresnou pomoc přímo do míst, kde vznikají konflikty a kde zůstávají nejpotřebnější, kteří nemají tisíce dolarů na platby převaděčům. Jsme pro účinnou pomoc při řešení příčin a ne pouhých projevů. Jsme pro solidaritu, ale ne za cenu zničení vlastní společnosti a kultury.

Budeme plně podporovat takovou politiku vedení našeho státu, která bude požadovat důslednou ochranu a obranu vnější hranice Schengenského prostoru a odmítne systém povinných kvót přerozdělování uprchlíků. Jsme pro politiku zajištění bezpečnosti našim občanům.

V tomto duchu jsme připraveni podpořit jakékoliv rozumné kroky vlády a našich volených zástupců.

Jsme připraveni kdykoli poskytnout pomoc při obraně naší vlasti, České republiky.


V Praze dne 7. 12. 2015

Republikový výbor
Sdružení válečných veteránů
České republiky
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 7. ledna 2016 v 10:57 | Reagovat

Toto jsou slova, za které se postaví většina národa a za naději, že se najdou odvážní a čestní lidé, kteří jsou ochotni bránit naši zem, naše rodiny,i budoucnost, jim patří velké poděkování. Mizivým procentem sluníčkářů, kavárenských povalečů a zrádců českého národa hluboce pohrdám.

2 rosi rosi | E-mail | 7. ledna 2016 v 16:44 | Reagovat

s prohlášením souhlasím, a i když nejsem veterán, jsem okamžitě přípraven na jakoukoli činnost která pomůže ke změně politické elity - (tedy vlády, která se za elitu považuje )(´pche' elita = hovno) můj e-mail znáte, co více dodat.

3 Jirka Jirka | E-mail | 11. ledna 2016 v 8:42 | Reagovat

Váleční veteráni, hezký výraz, hezké spojení. Na rozdíl od válečných veteránů , kteří bojovali kdysi za svou vlast je však toto spojení pro lidi co šli do "misí" kvůli penězům a i proto, aby si zastříleli poněkud podivné. Mírně řečeno profláklé. Přesto, že jejich "výlety" platíme ze svých daní, nesmíme vědět jak vlastně vývoz demokracie vypadá. Prý dokonce kopali studně, hm...možná, ale taky se možná podíleli na vraždách civilistů a nerad bych se dozvěděl, že v rámci zločinecké organizace, která likviduje lékaře, zabíjí děti a ženy působili i naši "veteráni".  Jistě americká armáda válečné zločiny netrestá, ale možná, až se jednou veřejnost doví, co naši vyslanci "demokracie" skutečně v Afganistánu prováděli, bude brát případné viníky k odpovědnosti. A nejen ty co po boku amerických !osvoboditelů" přinesli "mír" do Afganistánu, ale i ty co je tam poslali. Nechci nijak snižovat prohlášení výše uvedené, ale možná by se veteráni měli zamyslet na tím, jestli k imigraci vlastně nepřispěli posluhováním NATO.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama