Ohlédnutí za rokem 2015

5. ledna 2016 v 7:25 | Honza |  Informativní
Říká se, že rok 2015 byl rokem přelomovým. Není to však pravda. Byl to rok, kdy se naplno začaly projevovat ekonomické a bezpečnostní problémy, plynoucí z nesmyslného chování vlád západních zemí.

Tzv. západní svět nedokázal uspokojivě řešit několik zásadních událostí. Událostí, které dokázaly, že naše civilizace je velmi zranitelná a sama si pod sebou podřezává onu pomyslnou větev.

Bohužel rok 2015 byl současně i takovou malou ukázkou toho, co nás v budoucnu naplno čeká. Toto ohlédnutí za rokem 2015 je tak z výše uvedených důvodů rozsáhlejší a podrobnější.Ukrajina a Sýrie

Oproti roku předešlému, byl rok 2015 téměř prost informací o dění na Ukrajině. Ne proto, že by se tam nic podstatného nedělo. Bylo to především z toho důvodu, že "projekt Ukrajina" se plánovačům z EU a USA příliš nepovedl. Ano, byla tu i témata jiná (mediálně zajímavější), avšak lze zde bez větší námahy vysledovat neochotu informovat. Protože plán zcela jasně selhal.

Zástupná válka mezi Ruskem a Spojenými státy na Ukrajině tak nějak vyšuměla. A jako vždy to odneslo především civilní obyvatelstvo, které nadále trpí pod nelegitimní vládou z Kyjeva a může jen sledovat, jak je jejich země "rozprodávána/rozkrádána".

Ukrajinský režim (zkorumpovaný oligarchický paskvil, který je udržován pomocí nacionalistických bojůvek) je pro EU a USA stále vítaným pomocníkem při šíření hloupé a nenávistné rusofobie. O nic jiného tu ostatně ani nešlo. Protože, když se to nepovedlo na Ukrajině, tak se to samé opět zkouší jinde. Tentokrát v Sýrii. Tamní dlouhotrvající konflikt se stal (jako už poněkolikáté) bojištěm dvou mocností.

Jedné (USA), která by ráda měla vliv po celém světě a diktovala všem své podmínky. A druhé (Ruska), která si brání své zájmy a právo na svou nikým neovlivňovanou existenci.

Spojené státy a jejich arabští spojenci si dělají zálusk na poslední vzdorující režim, který nebyl podmaněn v době tzv. arabského jara. A neštítí se proto spojit i s ďáblem. Stále zřetelnější podpora údajné opozice (tedy vyzbrojování, vycvičení a logistické/vojenské zabezpečení) je ve skutečnosti podporou islamistických radikálů (umírněný radikál totiž neexistuje), kteří jsou přímo či nepřímo napojeni na Islámský stát a obdobné teroristické skupiny.

Kam to všechno směřuje? Je zde zřetelná snaha vtáhnout Rusko do eskalujícího konfliktu, v němž se může rozbuškou pro novou světovou válku stát již v podstatě cokoliv. Pro Spojené státy je permanentní válečný konflikt ekonomicky výhodný. Avšak je potřeba si uvědomit, že za to platí obyčejní a nevinní lidé. A může za to zaplatit i celý svět.


Imigrace a bezpečnostní hrozby

Rok 2015 přinesl snad největší imigrační vlnu v moderní historii. Bohužel část naší společnosti zareagovala až pseudohumanisticky a přehlížejíce všechna možná rizika nám tak vnucují myšlenku, že je všechno v pořádku a případné důsledky dnes není potřeba řešit.

Evropská unie ukázala, že nejspíše jen poslušně plní příkazy někoho jiného (mocnějšího) a hodlá si zde usídlit armádu lidí, o nichž vlastně nic nevíme a nemáme žádnou jistotu, že budou dodržovat naše zákony a ctít naše zvyklosti. Ruku v ruce s touto politikou se vezou různé "sluníčkářské" organizace (rozuměj "nezávislé" neziskovky), které mnohdy až agresivně reagují na každou zmínku o možném riziku imigrační vlny.

Rok 2015 tak ukázal, že ve jménu "té jediné správné pravdy" lze dnes omezovat svobodu projevu a vesele cenzurovat "nevhodné" názory. I samotná varování o možných rizicích jsou dnes označována jako xenofobní, rasistická či přímo extrémistická a začalo se volat po jejich potlačování a trestání takových názorů.

Nedávné útoky v Paříži, četná varování bezpečnostních odborníků a tajných služeb a sama logika věci nám ukazují, že Evropa hrubě podceňuje rizika imigrační vlny a lze očekávat, že četnost útoků proti především civilnímu obyvatelstvu bude stoupat.

Hovoří se i o tom, že na jaře 2016 dojde k opětovnému zesílení imigrační vlny, která bude ve velké míře zneužita džihádisty, kteří se budou v Evropě snažit otevřít tzv. druhou frontu. Válka bude ze Sýrie přenesena k nám.

S výše uvedeným souvisí i radikalizace obyvatel v evropských zemích, kteří stále více směřují doprava (tedy k nacionálním politickým subjektům a názorům). Tato situace je vyvolána právě nesmyslnou a lehkovážnou politikou EU a vlád členských zemí. A také obavami lidí, kteří pak snadněji přijímají nějaká radikální či silová řešení. Současný tlak na přísnější a plošnější trestání radikálních názorů se mi z tohoto důvodu jeví hodně absurdní. Neřeší se tu příčina, ale následek.


Rok 2016

Co nás čeká?
Na tuto otázku nikdo nezná přesnou odpověď. Nicméně podle aktuálního vývoje můžeme predikovat vývoj následující. A lze tedy říci, že (pokud bude naše a světová politická scéna pokračovat ve stejném směru) to nebude dobré.

Nechci zde strašit nebo vyvolávat paniku, ale stačí se podívat na informace bezpečnostních expertů či přímo tajných služeb. Ty nám dávají vcelku jasnou představu o tom, kam to všechno může až zajít.

Ač téměř neustále dochází k protiruským provokacím, lze předpokládat, že Ruská federace zachová chladnou hlavu a nebude mít zájem o vtažení do většího konfliktu, který by jistě znamenal globální válku. Bohužel však je potřeba si uvědomit, že Spojené státy se i nadále budou snažit ovlivňovat země, které jsou v regionech jejich geopolitických zájmů. A jelikož Rusko nadále vzdoruje, můžeme očekávat, že se tento tlak bude stupňovat. Předpokládám však, že globální konflikt by si dnes přál jen naprostý šílenec. Už proto, že by v něm jisto jistě bylo použito jaderných zbraní.

Větším rizikem je bezpečnostní hrozba současné imigrantské vlny. Jen ignorant dnes může stále tvrdit, že není využívána příslušníky Islámského státu. Vzhledem k tomu, že se očekává zintenzivnění konfliktu v Sýrii, lze předpokládat i novou (a ještě větší) vlnu imigrantů. Jak uvádí generál Jiří Šedivý, budou to nejspíše balkánské státy, kde se vytvoří podmínky pro radikalizaci islamistů a připraví se tam tak na cestu do celé Evropy. Bezpečnostní situace v Evropě (a tedy i v naší zemi) se tak velmi zhorší. Se všemi možnými důsledky pro naši civilizaci. Evropa se může velmi lehce stát obětí džihádu.

Samotná Evropská unie již není schopna dále fungovat. Neselhala přitom unie jako taková. Selhali lidé, kteří ji vedou. A současně i představitelé členských států, kteří rezignovali na národní zájmy a jen se vezou se směrnicemi EU. Svobody občanů členských států jsou stále více oklešťovány a samotní občané jsou stále více sledováni a jejich činy a slova jsou stále více podrobovány kontrole (zda jsou správné či závadné). Představitelé Evropských zemí čím dál více přehlížejí potřeby obyvatel a konají jen v zájmu vlastním či v zájmu tzv. velkého bratra a korporací. Stabilita Evropské unie se hroutí (však také nebylo nic jiného očekáváno) a dá se předpokládat její postupný rozklad. Nesmyslné chování EU také přináší rizika nástupu krajní pravice k moci. Levice se totiž zcela odtrhla od lidí a řítí se na smetiště dějin. Již totiž nehájí zájmy chudých pracujících mas, ale stojí za zájmy šéfů (států, institucí či korporací), kteří na lid zvysoka kálí.

Je proto velmi důležité, aby se lidé začali zapojovat do veřejného dění a politiky. Nadávání u piva v hospodě či u večerní hlavní zpravodajské relace je k ničemu. A je také důležité, aby se národ už konečně přestal nechat ohlupovat koblihou či jinou poživatinou. Protože pokud si někdo bude chtít jen kupovat naše hlasy, pak je nevolitelný. Náš hlas si musí totiž nejdříve zasloužit.


Blog Občanská neposlušnost

V roce 2015 jsem se i já více věnoval imigrační vlně a současným bezpečnostním rizikům. Ale na Ukrajinu jsem nezapomenul. Nepodařilo se mi však dokončit publikaci, která se Ukrajinou zabývá. Její dokončení je tak mým jediným (jinak si je totiž nedávám) předsevzetím na rok 2016.

Čtenářům blogu jsem zde přinesl spoustu různých článků, které vycházely (a budou nadále i vycházet) v průměru každý druhý den. Témat bylo a jistě i nadále bude hodně.

V červenci byl zahájen projekt Elektřina. Plánoval jsem, že jej dokončím do třech (maximálně šesti měsíců). Avšak neochota většiny dodavatelů elektřiny vše prodloužila a tento projekt tak bude i v následujících měsících pokračovat.

Snad nejvýraznějším počinem (co do vnímání veřejností) bylo zahájení spolupráce s iniciativou Českoslovenští vojáci v záloze. Jako člen iniciativy jsem se účastnil 17. listopadu demonstrace na Albertově. A navázal i kontakt se Nelou Liskovou, jejíž články zde s jejím svolením přináším. Z těchto důvodů jsem dnes Policií ČR vnímán a zaškatulkován jako extremista.

V naší zemi se dlouhá léta střídá několik politických stran (které se občas jen přejmenují či přebarví). Voliče to logicky štve a tato naštvanost umožňuje vznik většinou jednorázových politických projektů, které kromě výkřiků "všechno je špatně" a "my to uděláme líp" nemají co nabídnout. Do politiky je v současné době nutné vrátit skutečné ideje a nabídnout národu nový směr a spravedlivá (a jasná) řešení problémů. Těchto pár vět má naznačit, že se zde rýsuje jistá možnost vytvoření politického uskupení, jehož budu součástí. Nebude to otázka dní či týdnů, ale bude to jistě v době dohledné.


A na závěr statistika

Neboť troška čísel neuškodí...

V roce 2015:
- celkový počet přístupů na blog 39460
- průměr za měsíc - 3288
- nejvíce za měsíc - květen - 3973
- nejméně za měsíc - prosinec - 2264
- nejvíce za den - 6. září - 333

Celkově se bohužel počet přístupů oproti roku 2014 snížil (z 66687). Takže doufám, že se v roce 2016 polepšíte :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi rosi | E-mail | 5. ledna 2016 v 16:51 | Reagovat

díky za všechny příspěvky a články. dle mínění policie jste extrémista. ne není tomu tak . jste publicista, to já jsem extrémista se vším všudy, od hlavy až k patám, leč mne nikdo takhle nepojmenuje, nepíši pravdivé články - proto díky za Vaší činnost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama