Lehko na cvičišti...

20. ledna 2016 v 8:09 | Honza |  Postřehy
Na konci loňského roku proběhl v Rumunsku výcvik instruktorů Vojenské policie. Ta úzce (!) spolupracuje s velvyslanectvím USA a tak se výcvik prováděl pod dohledem příslušníků americké námořní pěchoty.


Příslušníci VP byli proškoleni k používání neletálních zbraní (tasery, paralytické spreje a nesmrtící munice), které budou zavádět v nejbližší době do výzbroje. Současně došlo i nácviku zvládání davu a obnovení veřejného pořádku.

Proč však byl takový výcvik prováděn?

Podle zákona 300/2013 Sb. může VP zasáhnout jen proti vojákům v aktivní službě. Vůči ostatním osobám pak jen v případech, pokud se nacházejí ve vojenském objektu nebo prostoru vojenských operací. Případně pokud páchají trestnou činnost či přestupky proti vojenským objektům, vojenskému materiálu nebo majetku státu.

Je tedy zajímavé, že VP nacvičuje potlačování davu, tedy i obecně jakékoliv demonstrace či projevu masového protestu. V tomto případě můžeme předpokládat, že se s něčím takovým v budoucnu počítá.

Vzhledem ke spolupráci s velvyslanectvím USA (což je zcela jistě nepřípustné) tak můžeme předpokládat i to, že v naší zemi jsou započaty kroky k militarizaci bezpečnostních složek a nastolení policejního státu. Tak, jak se to děje právě ve Spojených státech.

Pokud se totiž plánuje, že budou složky armády nasazeny proti obyvatelstvu vlastní země, pak zde můžeme očekávat velké problémy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama