Kdo je extremista?

13. prosince 2015 v 8:08 | Honza |  Vojáci
Již 17. listopadu jsem zde psal o tom, že označovat osoby, které se snaží zajistit si bezpečí své a svých rodin, za extremisty, je přinejmenším hloupost. Po událostech na Albertově se naše média mohla doslova přetrhnout v tom, jak vesele kopírovala názory Ludvíka Cimburka. Ten působí jako externí poradce a koordinátor náčelníka Generálního štábu pro oblast Aktivních záloh (TV NOVA jej mylně označila za náčelníka generálního štábu).

K názorům Ludvíka Cimburka se již vyjádřila Nela Lisková. Nu a já bych zde také rád přispěl svým názorem.


Nejdříve by bylo potřeba (ještě jednou) objasnit důležitou věc. Českoslovenští vojáci v záloze nejsou skupinou proruskou. Jde o skupinu protiamerickou, což je zcela zásadní rozdíl. Nicméně naše presstitutky to vnímají jinak (tak nějak černobíle ve smyslu - kdo není s námi, je proti nám).

Začalo to již před 17. listopadem, kdy ministr vnitra Milan Chovanec prohlásil, že se na demonstrace chystají extremisté. O jaké extremisty by se mělo jednat, si nechal pro sebe. Jelikož se však mělo jednat o informaci pocházející od BIS, lze předpokládat, že do škatulky byla zařazena i iniciativa Československých vojáků v záloze.

Nu a od 22. listopadu se média (například zde a zde) předhánějí v kopírování informací od Ludvíka Cimburka, které doplňují údernou rétorikou (jako z dob Rudého práva).

Jeho až hysterické prohlášení mi připomenulo, že dnes armáda (resp. Aktivní zálohy) mají dosti problém sehnat nové rekruty a marně se o to snaží. A tak je úspěch iniciativy (a její kladné vnímání širokou veřejností) trnem v oku našich armádních špiček.

V případě onoho sledování tajnou službou, by bylo potřeba poznamenat, že jde o sledování a pronásledování lidí na základě politické objednávky, kdy režim zneužívá své moci proti jeho oponentům. A to už tu v minulosti taky bylo.

Tajné služby (BIS a Vojenské zpravodajství) a policie tak stále více šmírují občany naší země (ty, kteří se nehodlají podvolit "té jediné správné pravdě") a zapomínají na svou hlavní úlohu.

Již jsem tu psal, že je to jasná ukázka strachu. Strachu z toho, že se lidé v této zemi jednou oprávněně naštvou. Právě proto jsou dnes jakékoliv názory odlišné od protizemanovského, protiruského a současně probruselského, proamerického či proimigračního proudu označovány jako nebezpečné a všichni ti "jinověrci" jsou napadáni, dehonestováni a nálepkováni. A také sledováni a jejich postoje jsou kriminalizovány a potlačovány. A zcela plánovitě jsou označováni za extremisty. Protože takový extremista je už podle onoho označení osobou krajně podezřelou a provládní moc má zástupný důvod takové osoby sledovat a perzekuovat.

Závěrem bych se zde rád zmínil ještě o textu Jana Šinágla, který předvádí naprosto učebnicovou ukázku demagogie a účelové manipulace. A také předvádí, jak dnes ono "vyvážené" informování funguje. Využívá neověřených a smyšlených informací v konstrukci, která jemu a podobně smýšlejícím vyhovuje. Nicméně je mi jasné, že pan Šinágl je extrém...

A safra...

Tak kdo je tu vlastně extremista???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Helenio Helenio | E-mail | 13. prosince 2015 v 10:16 | Reagovat

Všichni jsou extremisté!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama