Víte, co je to OIC?

23. listopadu 2015 v 9:16 | Honza |  Ze světa
Je to vlivná mocenská skupina, která je dle vlastních tvrzení druhou nejsilnější mezinárodní organizací po OSN. A která velmi silně ovlivňuje rozhodnutí západních politiků ve svůj prospěch. Prosadila například rezoluci 16/18 Rady pro lidská práva OSN, díky níž se kritika (i oprávněná) stává trestným činem.

Jo a ta zkratka...
Organisation of Islamic Cooperation.
Překládat jistě není třeba...


OIC je organizací sestávající z 57 zemí, která chce být "kolektivním hlasem islámského světa". Třeba právě výše uvedenou rezolucí 16/18. Která je jaksi podivná.

Rezoluce byla přijata v březnu 2011 a jde v ní o "boj proti netoleranci a podněcování násilí proti osobám na základě náboženství". Odvolává se na svobodu myšlení a vyznání a jejím cílem má být "upevnit demokracii a bojovat proti náboženské nesnášenlivosti".

Jenže...

Muslimské státy náboženskou toleranci neuznávají, nejsou demokratické a některé z nich ani nepodepsaly onu zmiňovanou Mezinárodní úmluvu o občanských a politických právech (ICCPR). OIC navíc prosadila, aby došlo k "drobným" změnám v textu rezoluce.

Například taková "pomluva" se nahradila "podněcováním k nenávisti", což už je trošku větší kalibr. V praxi to znamená, že jakýkoliv výrok či projev nesouhlasu s islámem může být považován za podněcování k nenávisti. Čímž se vylučuje i pravdivá a oprávněná kritika.

Rezoluce kriminalizuje kritiku islámu, ale vůbec se například nezmiňuje o násilných konverzích nebo "svobodné" volbě náboženství v muslimském světě. Či o tzv. odpadlících od islámu a ateistech, kteří riskují trest smrti. Lidská práva tyto země jen zneužívají proti svým nepřátelům jako propagandistický nástroj.

No a na závěr bych zde uvedl jednu malou "náhodu". Pouze náhodou došlo k největší imigrantské vlně v době, kdy se šéfem Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) stal muslim Zajd Raad Husajn. Je příslušníkem jordánské královské rodiny. No a Jordánsko bylo v roce 1969 jednou ze zakládajících zemí OIC.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 23. listopadu 2015 v 15:38 | Reagovat

Dozvídám se jednu špatnou zprávu za druhou a nevím, která je horší. O OIC jsem doteď vůbec nevěděla. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama