Včelička

1. listopadu 2015 v 8:03 | Honza |  Farmamafie
Tak zase po roce, máme tu Vánoce.
Teda co to kecám...
Máme tu očkování. Proti chřipce.

Malá Maruška jde na očkování.
"Neboj se," uklidňuje ji sestřička, "teď to jenom píchne jako včelka..."
"Ale já jsem na včely alergická."


Říkáte si, že je to vcelku povedený vtip...
Byl by. Kdyby plně nevystihoval, jak je to s tím očkováním.

No a protože přichází zima, opět si krátce připomeneme, že očkování proti chřipce může být i pořádný hazard.

Vakcinace obecně má v našich tělech vyvolat reakci na oslabený vir (či jeho část). A to tak, aby si očkovaná osoba vytvořila větší množství protilátek a byla proti dané nemoci více chráněna.

Imunizace není špatnou myšlenkou a existují i mnohé jiné metody, jak si posílit imunitu. Avšak očkovací látky neobsahují jen ony zárodky nemoci. Jsou často koktejlem jedovatých a jinak škodlivých látek, o nichž lékaři neinformují. No a jak se i ukazuje, samotné očkování spíše kaskádu nemocnosti vyrábí.

Je to už několik let, kdy kanadská CBC News informovala o jistém původně "kanadském problému". Ukázalo se, že to není jen problém Kanady, ale jde o celosvětovou záležitost. Očkování proti sezónní chřipce vede k vyššímu riziku onemocnění pandemickou chřipkou (tzv. chřipka prasečí). Očkovaní lidé (ve větší míře pak očkovaní každoročně) vykazují sníženou obranyschopnost a tedy zvýšenou náchylnost vůči agresivnějším kmenům nemoci.

To však je v ostrém rozporu s tím, co nám o očkování lékaři sdělují. To má prý náš imunitní systém "nakopnout". Díky tomu si má tělo vyrábět více protilátek a být tak odolnější. Avšak ukazuje se, že očkování spíše náš organismus otupuje. Zjednodušeně se to dá přirovnat k počítačovému viru. Ten napadne operační systém počítače, který je však už přetížen něčím jiným a tak na ten nový vir vůbec nereaguje.

Očkování proti chřipce má ještě i další nevýhody:

- Jelikož se každý rok mění skladba virových kmenů, je stále nutné měnit i složení vakcín. To samo o sobě může vyvolávat rizika komplikací a takto nedokonalý prostředek ochrany vlastně ani není ochranou.

- Nu a pak je tu ono složení vakcín. Ptal se někdo z vás na podrobné složení? Mnozí si podrobně čteme různé nežádoucí účinky léků, které nám jsou předepisovány na kde co, ale o to, co nám v ordinaci píchnou do těla, se nezajímáme. A bylo by to sakra potřeba. Protože rtuť, hliník, formaldehyd a další "výživné" součásti vakcín nám mnoho dobrého nepřinesou.

Už by bylo záhodno vzít své zdraví do vlastních rukou. Protože předcházet nachlazení či chřipce (případně se s tím vypořádat) se dá i bez chemie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 franta franta | E-mail | 1. listopadu 2015 v 23:08 | Reagovat

A stejně se najdou tací,co na to skočí,ač jim to člověk vymlouvá,jak chce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama