Účelově rozehraná partie?

29. listopadu 2015 v 8:03 | Honza |  Vládní svinstva
Po 17. listopadu se od některých politiků a médií vzedmula vlna kritiky na prezidenta Miloše Zemana. Byl kritizován za to, že se účastnil demonstrace na Albertově po boku šéfa Bloku proti islámu Martina Konvičky.

Následné události nám ukazují, že toho bylo mistrně zneužito.


Ještě 17. listopadu si na svém twitterovém účtu napsal ministr spravedlnosti Robert Pelikán:
"Par. 356 TZ: Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému (...) náboženství (...) bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta."

A hned 18. listopadu byl Konvička obviněn z podněcování nenávisti. Konkrétně se jedná o výroky na Facebooku v letech 2011 - 2014.

Záznam o podezření, že se Konvička dopustil trestného činu, sepsala již letošního února státní zástupkyně Věra Nováková:
"Na základě poznatků získaných od svých přátel jsem sepsala záznam o podezření ze spáchání trestných činů, jichž se mohl dopustit Martin Konvička."

Nechci zde a ani nemohu hodnotit, jak a jestli se Martin Konvička něčeho dopustil (od toho je soud), nicméně načasování této události mi nesedí a nemyslím si, že jde jen o náhodu.

Nejdříve je mi hodně podivné to vyjádření státní zástupkyně, která hovoří o blíže neurčených "poznatcích od přátel". No a pokud k tomu přidáme tweet Roberta Pelikána a následné obvinění, pak se musíme ptát, co se tu vlastně děje.

Záznam od února někde ležel a na něco se nejspíše jen čekalo. Na záminku. A projev na Albertově tomu výborně posloužil.

Dne 23. listopadu vyšel v Britských listech článek Jana Čulíka, v němž se uvádí, že Rada Evropy vyzvala Českou republiku, aby zbavila imunity prezidenta Miloše Zemana. Aby mohl být za své verbální "trestné činy" odsouzen a poslán do vězení. Mimochodem Čulík by nejraději nechal potrestat každého, kdo na Albertově v tu dobu byl.

Ministr Pelikán podle některých otevřeně vyzval ke kriminalizaci Konvičkova uskupení. A objevují se i názory, že je zaujatý - jeho starší bratr Petr Pelikán je muslim a honorární súdánský konzul. Minimálně podivné se tak jeví vyjádření ministra o tom, že bude stíhat každého, kdo se neuctivě vyjádří na adresu muslimů. Čímž je navíc zpochybněna nezávislost justice.

Vraťme se však k 17. listopadu. Na Albertově vystoupil i Miloš Zeman a jeho vystoupení bylo (jak jsem již uváděl výše) kritizováno. Díky obvinění Martina Konvičky získala antizemanovská klika další munici k napadání prezidenta země. Nyní totiž mohou otevřeně říkat, že Zeman se spolčuje s kriminálníky, což může posloužit k dalším pokusům o jeho "likvidaci".

Na té se podílí jak média (Česká televize a mnohé deníky), tak i politici včetně premiéra Bohuslava Sobotky. Nikdo z nich si při žádné příležitosti neodpustí kritiku Miloše Zemana a současně výrazně nadřazují zájmy Evropské unie nad zájmy naší země.

Pokud si tyto skutečnosti dáme do souvislostí, pak zjistíme, že je zde rozehraná nebezpečná partie, která v konečném důsledku poškodí naši zemi a její občany. Stále více je zřejmé, že s naším názorem se nepočítá a názory (nařízení) mocných jsou zde prosazovány i přes náš nesouhlas. Drtivá většina národa stále stojí za svým prezidentem a je zřejmé, že pražská kavárna, prounijní kolaboranti, různé "neziskovky" řízené ambasádou USA a další podobné existence se čím dál více snaží zlikvidovat naši svobodu.

Miloš Zeman (ač si o něm můžeme myslet, co chceme) představuje symbol svobodného projevu vůle lidu této země. A to se jeho odpůrcům (cca 1/4 obyvatel) nelíbí. Někteří z nich jsou pak schopni dokonce i narušovat principy demokracie. Jen aby naši zemi ještě více poškodili.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Helenio Helenio | E-mail | 29. listopadu 2015 v 8:41 | Reagovat

Pražská kavárna nemůže po více jak dvou letech stravit,že se Špjoch nestal prezidentem,věříM ,že jejich nenávist k demokraticky zvolenému prezidentu M.Zemanovi sežere jak se praví v jedné reklamě DOČISTA,DOČISTA...

2 vavrjan vavrjan | E-mail | 29. listopadu 2015 v 16:13 | Reagovat

Kdo dal nebo navrhl Pelikána do funkce ministra, Babiš. Ten má ovšem docela jiné názory a tak by měl jít Pelikán od válu a nebo dát na svého šéfa trestní oznámení. Hrozná to vláda a divná to země. Lidé vezmete klacky do ruky a vymlaťte tu vládní verbež.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama