Snahy a zajištění bezpečí své a svých rodin není extremismus

17. listopadu 2015 v 7:11 | Honza |  Vojáci
Níže uvedený text je mou reakcí na často zkreslené, manipulativní a lživé informace médií o iniciativě Českoslovenští vojáci v záloze za mír. Především pak na reportáž pořadu Reportéři ČT, v níž došlo k manipulaci s fakty a k překroucení informací v neprospěch iniciativy.

Uvádím jej zde záměrně právě dnes 17. listopadu. Protože textů o tom, že v roce 1989 to byl podvod na náš národ, bylo již napsáno mnoho. A nyní je zapotřebí přestat mluvit a začít něco dělat.


+++

Především díky hysterickým a často zkresleným reakcím médií a výrokům některých politiků (a dalších představitelů moci v naší zemi) o jakémsi nebezpečí, je naše iniciativa veřejnosti představována jako skupina potencionálně nebezpečná a extremistická.

Takovéto reakce jsou vyvolány nepochopením, strachem a zejména vědomím, že se zde formuje něco, co není pod kontrolou a plně v režii státní moci. Systém, který tuto zemi ovládá, se nechce smířit s něčím, co jej může ohrozit a narušit jeho snahy o ovládání našich životů. Právě proto nás označují nálepkou extremisté. Tedy jakýmsi univerzálním označením pro všechny, s kterými systém (v zájmu svého zachování) bojuje všemi prostředky.

Extremista (v přesném smyslu toho označení) je stoupenec nějakého krajního řešení. Přívrženec jednání, které porušuje či neuznává základní právní, etické a společenské standardy.

Extremisté tedy v tomto smyslu rozhodně nemůžeme být. Chceme spravedlivá pravidla pro všechny občany naší země. Uznáváme a prosazujeme morální a etické zásady, které nadřazujeme zájmům korporací a vlád. Snažíme se zabránit snahám o rozvrácení naší země a vtažení do válečných konfliktů. Vnímáme rizika současné imigrační vlny, jejíž příčiny nemají vlády zájem řešit a nést za ně odpovědnost. Nemáme zájem vtáhnout se do politikaření, které vnímáme jen jako podvod na občany naší země.

Naším cílem je zabezpečit životy, zdraví a majetek náš, našich rodin a spoluobčanů. Většina z nás sloužila v armádě či u policie a máme tak potřený výcvik k tomu, abychom těchto cílů mohli dosáhnout. Jsme odhodláni se postavit nebezpečí, které nám a našim blízkým reálně hrozí (ač to vládní moc stále tvrdohlavě popírá).

Velmi negativně vnímáme, že vláda ignoruje občany naší země a svoji zákonodárnou moc zneužívá ve svůj prospěch. Naprosto pak selhává v zajišťování nezávislosti naší země, nehájí naše práva a cíleně podkopává stabilitu ve střední Evropě.

Právě z těchto důvodů jsou naše snahy legitimní a oprávněné. Považovat nás za extremisty tak mohou pouze ti, kteří se obávají o svou neprávem získanou moc. A pak ti, kteří slouží jiným zájmům, než zájmům naší vlasti.

V naší zemi jsou stále zřetelněji vidět snahy o odstraňování demokratického řádu a stále více je znemožňována činnost ústavních orgánů. Naše snahy jsou tak vyjádřením principu svrchovanosti lidu. Vyjádřením práva na odpor.

+++
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 rosi rosi | E-mail | 17. listopadu 2015 v 10:19 | Reagovat

plně souhlasím s článkem - vystihuje současné dění .PS pro slídily: nejsem extrémista ! jen chráním své nejbližší !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama