Jsou Britské listy hlásnou troubou kavárny?

16. listopadu 2015 v 8:05 | Honza |  Mediální cenzura
Tak nějak se předpokládá, že v tomto období se budou množit verbální útoky proti prezidentu republiky a že pražská kavárna bude dštít síru a oheň. A zjevně tomu tak skutečně je. Neb Miloš Zeman leží mnohým kavárenským povalečům stále v žaludku.


Ač jsem se zde již několikráte zmínil, že Britské listy od jisté doby zcela evidentně píší jinak (tak nějak protirusky a protizemanovsky), vcelku hodně mne šokoval článek Bohumila Kartouse "Ne trenýrky, použitá plína by slušela Hradu".

Nechci zde psát o tom, jaký je Miloš Zeman. Má zcela jistě své chyby a určitě by se našel i nejeden problém, na který by se bylo potřeba podrobněji podívat.

Spíše bych se zde rád zmínil o tom, že jakási skupina "umělců" si dovolila sundat standardu prezidenta České republiky, která je oficiálním státním symbolem naší země. Státní symbol je ústavou určené vyjádření totožnosti a svrchovanosti státu.

Dodnes nevíme, kde se tato standarda nachází a předpokládá se, že byla odcizena (podle policie ji odcizili přímo členové skupiny Ztohoven). V tomto případě je možné předpokládat, že může být zneužita a pak tu není daleko k hanobení státního symbolu.

Bohumil Kartous tyto skutečnosti zlehčuje a považuje událost za "umělecký počin" či "recesi". Jenže i ty umělecké počiny či recese mají své hranice. A zcela otevřeně tvrdit, že by nad Hradem měla viset spíše použitá plína, je už opravdu hodně přes čáru.

Ve svém článku Kartous nešetří nevybíravou kritikou, kterou často vidíme spíše u osob patřících do tzv. pražské kavárny, která často nešetří urážkami, které by si normální člověk nedovolil.

Je třeba se též zamyslet, komu toto prospívá. Když si uvědomíme, že právě pražská kavárna a jejich nepočetná suita přitakávačů je nejspíše sponzorována a podporována ambasádou USA, pak si musíme položit otázku, zda není i toto pečlivě naplánovaným útokem na hlavu našeho státu.

Tímto článkem se nechci Miloše Zemana zastávat. Vůbec ne. Ale myslím si, že je potřeba poukázat na zjevnou snahu Bohumila Kartouse zasít další semínko nenávisti.

A tady bych ještě rád upozornil na jasnou manipulaci s myšlením čtenářů Britských listů. Hned po článku Bohumila Kartouse se tam objevilo zamyšlení Jana Čulíka "Proč postihla Českou republiku vlna iracionální, nesmyslné, agresivní nenávisti?".

Jan Čulík zde (jak je ostatně běžné) kritizuje naši zemi (a Miloše Zemana) za postoje k imigrantům. A je nejspíše rozčarován nenávistí, která ve společnosti panuje. A tak nějak nám tu podsouvá, že nenávist k uprchlíkům je špatná. Ale nenávist (či její vyvolávání) k naší zemi a k jejímu prezidentu je vlastně v pořádku.

Ona "nepatřičná, hysterická nenávist" je totiž více patrná v případě kavárny, než v případě uprchlíků. Je i více organizovaná a je zcela jistě někým podporovaná. Pánové Kartous a Čulík se často přiklánějí k prohlášením různých "neziskovek", které (jak jsme se již mnohokrát mohli přesvědčit) nejsou tak nezávislé, jak o sobě tvrdí. A často si jejich pracovníci chodí na kávičku a dobrou radu k protektorovi (pro neobeznámené - Andrew Schapiro).

No já nevím...
Ale není náhodou štvaní proti naší zemi a proti našim hodnotám vlastně ukázkou toho, že se nám tu někdo snaží zevnitř tu naši svobodu a svrchovanost tak nějak rozvrátit? Nepřemýšlejme o tom v jednotlivostech (jen Zeman, jen standarda, jen Čulík...), ale podívejme se na to v souvislostech.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Helenio Helenio | E-mail | 16. listopadu 2015 v 9:59 | Reagovat

To jsou psi,kteří pouze štěkají a nemají odvahu zakousnout...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama