Čeho je moc...

13. listopadu 2015 v 8:09 | Honza |  Ze světa
Na začátku tohoto roku jsem zde psal o tom, jak je celý (nebo alespoň jeho větší část) svět Charlie. Šlo o mou reakci na útok islámských teroristů na redakci satirického magazínu Charlie Hebdo.

Jelikož však nic není černobílé, pozastavil jsem se následně v tomto článku nad nelogickým chováním tzv. západní civilizace, která si vesele bombarduje (fyzicky i obrazně) státy arabského světa a myslí si, že tyto činy zůstanou bez odezvy.

Blogger The Saker tehdy napsal, že si redakce Charlie Hebdo o útok vlastně svou karikaturou nepřímo řekla. Aktuálně se však časopis dopustil něčeho, co je opět hodně přes čáru.


Abych předešel nějakým poznámkám o svobodě slova, musím nejdříve říci, že nemám nic proti satirickému vyjádření názoru, který reaguje na nějakou politickou, ekonomickou, náboženskou (a tak dále) událost. Nicméně i satira (či ona sranda - chcete-li) má své hranice a zesměšňování tragédie a smrti nevinných je dle mého zhovadilost.

Ano, Charlie Hebdo svou karikaturou zesměšnil pád ruského Airbusu A321 v Egyptě s 224 oběťmi na životech.

Tragédie byla způsobena nejspíše výbuchem nastražené nálože na palubě letadla. Tedy se jednalo zcela jasně o teroristický čin. Podle tajných služeb (i amerických a britských) se nejspíše jednalo o bombu odnože Islámského státu, která působí na Sinaji. Americké tajné služby dokonce zachytily komunikaci mezi vůdci IS, oslavující tragédii.

Redakce Charlie Hebdo svou karikaturou ukázala maximální míru neúcty k lidskému životu. Jen by mne zajímalo, zda by si něco podobného dovolila v případě útoku na letadlo některé tzv. západní země (třeba přímo Francie)?

Myšlenka vlny solidarity po masakru s heslem Je suis Charlie je tak nyní naprosto zničena nemorálním jednáním.

Při případném útoku na civilisty či cokoliv v onom západním světě je svět takřka povinen uronit nějakou tu slzu. Ale při útoku na občany Ruska si z toho pár pitomců ještě dělá srandu. To se opravdu chováme jako idioti?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tadeáš Tadeáš | E-mail | 13. listopadu 2015 v 8:43 | Reagovat

Máte pravdu Rusové opravdu bojují proti IS, USA jej někdy i údajně ochraňovali. Nesouhlasím s teroristickými útoky na tento plátek, ale s keho chováním rovněž

2 Helenio Helenio | E-mail | 13. listopadu 2015 v 10:47 | Reagovat

Idioti,kteří se musí zviditelnovat za každou cenu protože už nejsou v hledačku zájmu.

3 jandera jandera | 14. listopadu 2015 v 9:54 | Reagovat

Charlie Hebdo ted bude mít hodně příležitostí zhumornit události v paříži, brzo i v londýně a v německu až americké základny předají zbraně uprchlickým učitelům a vědcům. Východní evropa by měla opevnit západní hranice. Západ bude platit (zákon akce_reakce) za lybii, irák, egypt, sýrii atd, že jim vše projde to by bylo asi moc naivní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama