Někdo ty Parlamentní listy kontrolovat musí

4. října 2015 v 7:51 | Tomáš Haas |  Vaše články
"Parlamentní listy normálně publikují většinou jen bezobsažné a nevěcné bláboly s gramatickými chybami, které se ani nedají věcně shrnout, protože nemají kromě sprostoty, vyvolávání paranoidních emocí insinuacemi a patologickými konspiračními teoriemi vůbec žádný věcný obsah. Nicméně mě zaujalo, že nyní Parlamentní listy publikovaly opravdu rekordně sprostý článek."


Nevím, co motivuje Jana Čulíka k vyhledávání nevěcných blábolů a sprostých článků. Zdá se, podle jeho slov, že se cítí být povolán k tomu, aby "kontroloval" obsah článků publikovaných na českých webových serverech.

"Přiznám se, že jsem je začal kontrolovat, protože tam člověk najde ty nejhorší sviňárny a stojí za to s nimi v angličtině seznamovat světovou veřejnost."

Je to trochu nevděčné, světová veřejnost je s tím, co právě probíhá v Rakousku, Německu, Francii a jiných evropských zemích, seznámena daleko lépe než čeští občané, a není to proto, že by celý svět četl Parlamentní listy. Jan Čulík usoudil, že je čas, aby světovou veřejnost informoval on. A učinil tak článkem, ve kterém se pohoršuje nad tím, že jistý internetový server, Parlamentní listy, informují o tom, že se situace v Maďarsku vymyká kontrole a nádraží Keleti v Budapešti je plné lidí, spacích pytlů, kusů jejich oblečení a odpadků. Věnoval tomu na Britských listech hned dva články, jeden v angličtině, pro světová media a jeden v češtině, aby neošidil české čtenáře. Ano, Parlamentní listy otiskly článek svého reportéra, který tam byl a otiskly fotografie pořízené na nádraží Keleti v Budapešti. A není na článku a na fotografiích nic, co by lidskému oku lahodilo.

Jan Čulík píše, že svou "kontrolu" Parlamentních listů zahájil proto, že "jsou plné svinstva". Jak to věděl před tím, než tu "kontrolu" zahájil, zůstane jeho tajemstvím, I když to naznačuje, že do nich sem tam "juknul". Nicméně zahájil ji, a co četl a viděl, jej šokovalo.

Reportér Parlamentních listů viděl a popsal chaos, který na nádraží panuje, popsal nepořádek a odpadky, mezi kterými stojí, sedí a leží uprchlíci. To se panu Čulíkovi nelíbí a okamžitě uvádí věci na pravou míru: Parlamentní listy čtenářům tají, že je to proto, že "Maďarská vláda nehnula pro uprchlíky ani prstem."

Pan Čulík je zatím zaneprázdněn "kontrolou" Parlamentních listů.

Jak by vám potvrdil každý přepracovaný cenzor, nejen pan Čulík, kontrolovat tisk je těžká práce. Pan Čulík je ale přesvědčen, že jak praví klasik, "je to špinavá práce, ale někdo to dělat musí." A tak se toho ujal, přestože jeho nosu nevoní lidské exkrementy, které tam nevoněly ani reportéru Parlamentních listů.

Nevoněly ani reportérce Hlasu Ameriky Ayeshe Tanzeem, která popisuje tentýž chaos a nepořádek na nádraží Keleti a která je obešla slůvky "and other stuff".

Reportérky americké CNN Arwa Damon a Laura Smith-Spark zase měly tu drzost, že navzdory Čulíkově názoru, že oproti rakouské vládě "maďarská vláda nehnula pro uprchlíky ani prstem" píší, že pro uprchlíky připravila maďarská vláda uprchlické tábory, do nichž ovšem migranti nechtěli. Chtěli do Německa. Připravila pro ně pohotově, když krize kolem nádraží začala, i stanový tábor v blízkosti nádraží, píší reportérky CNN. Ani do toho migranti nechtěli, zůstávali na nádraží, jehož provoz zcela ochromili, protože chtěli do vlaků, které ovšem rakouská vláda v kritických dnech, kdy reportér Parlamentních listů, stejně jako jeho kolegové z Hlasu Ameriky a CNN psali své reportáže z Budapešti, odmítala pustit přes hranice.

Jistě se pan Čulík, kterému tolik záleží na tom, aby světová veřejnost byla informována o xenofobním a rasistickém štvaní Parlamentních listů, pustí i do "kontroly" CNN a Hlasu Ameriky. I potom ovšem bude respektovat, že světové veřejnosti některé věci vadí a tak se jim vyhne. Stejně jako se těm exkrementům vyhnul ve své epištole světovým médiím, kde je ani nezmiňuje. Ucítil ale, že vadí české veřejnosti a tak do nich pan Čulík namočil své pero a učinil z toho jednoho slova článku Parlamentních listů jeden z článků své obžaloby Parlamentních listů určené české veřejnosti.

Už se těším, co vše nám pan Čulík, po kontrole světového tisku poví o jeho xenofobii a rasismu. S českým tiskem je hotov, zjistil, že mainstreamová média jsou viníkem jen z části, xenofobii šíří jen pasivně, ale zloduchem jsou Parlamentní listy, které jsou v tom aktivní, protože zákeřně publikují i články s jinými názory a navíc je měsíčně čte, jak si světovým médiím postěžoval, 600000 čtenářů, což není fér. Jak se vyrovná s tím, že Hlas Ameriky a CNN sledují miliony čtenářů, diváků a posluchačů denně, nevím a bojím se, aby to s panem Čulíkem neseklo, až to zjistí.

Fér není ani to, že se ten server jmenuje "Parlamentní listy", ačkoliv s parlamentem nemají nic společného. Nemají, kromě toho, že píší o české politice a tím pádem i o dění v parlamentu a to každý den. Daleko častěji, než jiný český server, "Britské listy", píši o Velké Británii. Což je fér. Musím si to v hlavě srovnat, nějak jsem to nepobral.

Opravdu by se Parlamentní listy měly nad sebou zamyslet. Klidně zveřejňují názory Dagmar Havlové, Karla Schwarzenberga, premiéra Sobotky, poslanců a předních představitelů českých politických stran a dokonce i Michaela Kocába, Františka Laudáta, papeže Františka a dalších, zveřejňují celé petice našich vědců, umělců, studentů a profesorů (a dokonce s nimi zveřejňují vlastní rozhovory) a tím tyto osobnosti a jejich aktivity zpochybňují a vystavují riziku, že budou prohlášeny za osoby podezřelé, protože jsou citovány v Parlamentních listech. Pište prosím jen to, co nepíše seriozní tisk. Jinak zaviníte kolaps dobrovolného kontrolora českého tisku Jana Čulíka z důvodů pracovního přetížení.

A kdo nám pak poví, co je správné a co ne.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 vavrjan vavrjan | E-mail | 4. října 2015 v 19:10 | Reagovat

PL čtu pravidelně, denně a musím přiznat,že tam zaznívají všechny názory. Jenom mne mrzí, že jsem byl bloknut v diskusi , ale nejsem si vědom za co. Sprosté obraty nepoužívám , diskuzi dle mého názoru mám věcnou a k tématu. Jsem zablokován cca 3 měsíce s tím, že můj příspěvek není dle jejich asi myšlení. jednalo se asi o příspěvek k otázce bojů na Ukrajině.

2 Carlos652 Carlos652 | 4. října 2015 v 21:20 | Reagovat

Nicméně to není důvod, aby nám pan Čulík předžvýkával, co smíme a co nesmíme vědět, číst a si myslet.
Cenzura je bohužel ve všech médiích, nejde o vulgarismy, ale o blokování potenciálně nevhodných názorů. Smutné, to jsem zažíval už za komančů. :-?

3 Ma-li Ma-li | Web | 25. prosince 2015 v 20:12 | Reagovat

Všechno je cenzurované. ČT bych normálně zakázala, tam jsou opravdu nesmysli kolikrát a o TV Nova nemluvě. Co hlavně sleduju jsou právě PL a Infowars.cz

4 pravda pravda | E-mail | 15. května 2017 v 13:31 | Reagovat

Jsem také zabokován na parlamentních.. A nevím proč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama