Když dva dělají totéž

18. října 2015 v 7:51 | Honza |  Ze světa
Nedávno jsem zde psal o tom, že se do války proti Islámskému státu v Sýrii zapojila i Ruská federace. A bylo mi už v té době jasné, že to některé (především Spojené státy) nakrkne.

Takže nyní se podíváme na to, jak se vlastně v Sýrii proti Islámskému státu bojuje.USA

Spojené státy rády rozvracejí kdejaký režim. S pomocí tzv. bojovníků za svobodu (či podobně nazývaných), které si vyzbrojí a vycvičí.

Nedávno se objevily informace, že příslušníci takto vyškolené syrské opoziční bojůvky přeběhli na stranu Fronty an-Nusrá. Ta tak získala nové členy a také zbraně.

Celou situaci vcelku dobře přiblížil generál Lloyd Austin, který v polovině září před senátním výborem pro ozbrojené síly potvrdil naprosté selhání programu na výcvik syrské opozice. Je také dobré připomenout, že právě ta syrská opozice je z valné většiny složena z různých neprůhledných skupin, které jsou napojeny na islámské radikály.


Rusko

Ruská federace dala jasně najevo, že bude podporovat Bašára Asada. A že zahájí útoky proti teroristickým skupinám v Sýrii (ač se původně hovořilo jen o Islámském státu).

Z informací ze syrských zdrojů je zřejmé, že ruské letectvo provádí údery na strategické cíle islamistických skupin, které se podílejí na boji proti vládním silám Sýrie. Za to je však Moskva kritizována. Protože jde i o skupiny, které byly a jsou podporovány Spojenými státy.

Pro pochopení nelogického chování USA je potřeba si uvědomit, že Islámský stát a na něj přímo či nepřímo napojené různé opoziční síly (některé s podporou USA) oslabují pozici Damašku. A to se Američanům velmi hodí, jelikož ve světě prosazují princip tzv. barevný revolucí, při nichž vyvolávají svržení nepohodlných režimů. Aby na jejich místo byla dosazena loutková vláda. Rusko tento princip vměšování do vnitřních záležitostí jiných zemí nesdílí a proto se pouští do boje s každou skupinou, která ohrožuje pozici Bašára Asada.

Rusko navíc přináší důkazy o ničení stanovišť, vojenských prostředků a infrastruktury Islámského státu. A to téměř každý den.


Když dva dělají totéž

Takže útoky USA a jejich spojenců jsou neefektivní a "výroba" opozičních sil k ničemu. A Rusko útočí na každého, kdo stojí proti režimu Sýrie. Tedy i na onu "geopolitickou investici" Američanů.

A protože média mají dnes vraženou hlavu mezi půlky protirusky orientované skupiny politiků, tak se dozvídáme, že vlastně Rusko je opět problém. A že to s tím Islámským státem asi trošku přehání.

Už jsem tu kdysi psal, že Islámský stát by zcela jistě nevzniknul, kdyby to nebylo v zájmu Spojených států. A současná situace v Sýrii to jen potvrzuje.

Jako fraška mi pak připadají výzvy politiků, aby Rusko ukončilo útoky na obecně syrskou opozici a zaměřilo se jen na Islámský stát. Už proto, že jde právě o ty politiky, kteří naprosto selhávají v boji s IS a svou zhovadilou podporou syrské opozice jsou přímo odpovědni za jeho vznik.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ¨Tadeáš ¨Tadeáš | E-mail | 19. října 2015 v 19:49 | Reagovat

souhlasím s vámi lépe bych to nenapsal. Amerika neumí nic jiného než 50 let v kuse se srát do fungujících režimů a současní politici mají Iq  tykve. Toto je vláda Havloidů!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama