Doba Babišova

8. října 2015 v 8:02 | Honza |  Vládní svinstva
Stále více a stále zřetelněji se ukazuje, že podpora hnutí ANO, kterému velí Andrej Babiš, byla kritickou chybou. Chybou, kterou si mnozí stále neuvědomují. Protože si stále myslí, že tu něco Babiš hodlá změnit.Akce Roundup

Fakt tu nechci a nebudu rozvádět, kdo je v právu. Protože do sporu firem nevidím.

Ale co musím komentovat, je naprosto otřesný postup firmy Agro Jevišovice, která je součástí holdingu Agrofert. Ta chemicky zlikvidovala úrodu podniku Agro Boskovštejn. A to herbicidem Roundup, který vyrábí nechvalně proslulá společnost Monsanto.

Výrobce herbicidu udává, že se v půdě rozloží do 32 dnů. Nicméně existují i studie (info zde či zde), které toto zpochybňují a varují před obrovským rizikem pro ekologii a zdraví (herbicid přechází do spodních vod a rostlin potravního řetězce).

No a je tu ještě jedna věc.
Agrofert lze označit za takové malé české Monsanto. Produkuje GMO plodiny, z nichž některé jsou tzv. Roundup ready. Tedy jsou geneticky modifikovány tak, aby byly rezistentní vůči glyfosátu. Což sebou přináší spekulaci, že se může jednat o vynucený přechod k osivům GMO plodin (tak, jak se již delší dobu děje v USA).


Akce pojišťovák

Šéf ANO má výhrady. Nelíbí se mu návrh na osekání provizí pro zprostředkovatele pojištění.

A proč že mu to tak vadí? Na český trh se chystá přijít slovenská firma Scheibner Insurance Broker. Ve vedení této firmy figurují členové Babišovi rodiny. A ač Andrej Babiš odmítá střet zájmů, Scheibner Insurance Broker je rodinným podnikem a lze tak přepokládat osobní zájem.

Zajímavostí je pak názorový střet mezi Babišem a Ladislavem Šinclem (ČSSD). Na Šincla (který je předkladatelem návrhu zákona) si Babiš vytáhl informace z médií, které měli podobu účelové složky. Podle Babiše nejde o žádnou složku, ale jen o mediální rešerše (s podobnými prý chodí i na jiná jednání). Nabízí se tedy myšlenka, že vlastně jde o obdobu složky, v níž je cokoliv použitelného proti oponentům Andreje Babiše. Už to, že tento materiál existuje a je vytvářen, ukazuje na jeho účelovost.

Média přišla i s možností, že jde o práci bezpečnostní divize společnosti Agrofert, které šéfuje bývalý náměstek ředitele protikorupční policie Jiří Veselý. Podle médií Babišovi se experti (dřívější policisté) snaží získávat kontakty a informace od svých někdejších kolegů.


Akce gambler

Nový loterijní zákon měl platit už od roku 2016. Nyní se však situace změnila a platit bude nejspíše až od roku 2017.

Bič na hazard, který byl donedávna pleten, se jaksi rozpadá a Andrej Babiš navíc výrazně slevil z protihazardního tažení.

Důvodem má být údajně schůzka se senátorem a majitelem společnosti Synot Ivem Valentou. Hazardní lobby má jistě velmi silné argumenty, které ministra financí nejspíše přiměly ke změně názoru. V oblasti regulace a zdanění hazardu jedná ministerstvo financí v rozporu s tím, co bylo slibováno před komunálními volbami.

Martin Svoboda ze sdružení Občané proti hazardu uvádí, že "ze zákona vypadly veškeré části, které měly chránit hráče před vznikem patologického hráčství a závislosti."

Posunem účinnosti zákona bude stát přicházet na daních o cca 3 miliony Kč každý den. Nadále tu nebude žádná regulace herních automatů, které až moc lákají a vyrábějí další závisláky.


A nakonec fotečka

Tvrdil jsem a stále tvrdím, že ANO je velmi dobře zpracovaný marketingový produkt. S kvalitní (americkou) PR kampaní, která dokázala oblbnout podstatnou část národa.

Jenže každý produkt musí být čas od času inovován (musí se mu změnit fasáda, obsah zůstává stejný). Aby budil zdání neokoukanosti a posunu někam dál. U politické strany tak jde o posun plánu z "získat voliče" k "udržet voliče".

Jak píše D-FENS:
"Už nelze jen tak lidem vykládat, že je všechno na hovno, všechno se rozkradlo a podobně, protože to, co bylo tou nejsilnější zbraní, se pomalu stává tím největším rizikem. Když se něco rozkradlo, tak před dvěma roky za to mohli oni, ale teď za to může... no kdo..."

Již dva roky žijeme v epoše, kterou nelze nazvat jinak, než "Doba Babišova". Babiš ovládl média a díky tomu mnoho lidí stále nemá informace o rizicích, které díky jeho angažmá v politice hrozí.

Čistou politiku a změny k dobrému nečekejme. Mocenské zájmy jednotlivců vždy převáží nad službou národu a vlasti.

A snad až v době, kdy se podaří Babiše vytlačit ze všech možných politických funkcí, které může zastávat (ministr financí, premiér či dokonce nedejbože prezident), se dozvíme pravdu. Až potom totiž o něm média začnou říkat pravdu. Protože nyní pracují pro Babiše. A protože tato média za současného stavu nepřipustí své morální selhání.

No ale začal jsem o životním cyklu politika. A tak se nyní nejspíše Babiš snaží získat lid (nebo alespoň neztratit voliče) stylem osobnějším. A ukazuje se jako politik lidový. Za každou cenu. Takže zde nám nejspíše říká, že on poctivě vystál tu frontu. A jako každý si vyprázdnil měchýř. Však to zná každý.

Jenom mě tak napadá...
Co bude příště?


Tento článek zakončím slovy Miloše Zemana, který reagoval na dotaz, jaký má názor na Andreje Babiše: "Dneska jsi za svatého, zítra jsi sviňák, to jsem tady citoval. Počkám si ještě deset let, zda Andrej Babiš bude kanonizován."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jira Jira | E-mail | 14. října 2015 v 8:21 | Reagovat

No nevím Honzo, v drtivé většině Tvých článků vidím pravdu, tady ale vidím jen negativa. Srovnám to třeba s Kalouskem, u něj pozitivního nebylo jak se říká lautr nic. Prostě odpad. U Babiše vidím přes uvedené nedostatky, které pokud jsou pravdou, nelze promíjet, ale je spousta věcí které u Babiše schaluji a není to jen předvolební vaření guláše. A je vidět jak je všem  co lížou med ze státu nepříjemný, včetně našich rádoby spojenců a amatérů z EU. Víš složka na toho Šincla, to bylo spíš úsměvné. Kdo z nás pokud bude jednat s nějakým oponentem se na něj nepřipraví....jen možná Kalousek a ten si plácá játra průběžně protože se nekontroluje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama