Už to jsou 4 roky

2. září 2015 v 7:28 | Honza |  Informativní
Už to jsou 4 roky, co tento blog existuje. Byly to roky plné nadšení, práce a občas i beznaděje (kterou naštěstí vždy vystřídala víra, že to stále má smysl). Myslím, že tu je opravdu velký kus dobře odvedené práce, která snad mnohým pomohla otevřít oči.


Nechci se v tomto článku zabývat nějakou statistikou či zhodnocením let uplynulých. Spíše bych zde chtěl napsat něco o tom, co bude dál.

A pomůžu si slovy Petra Žantovského:
"Bojím se, bojím, že to nadšení a ten aktivismus těm aktivním dojde, že už jim jednoho dne dojdou síly fyzické i finanční a takovéto aktivity zastaví. Tedy aktivity, které jsou pro nás všechny občany důležité, zastaví, protože na ně už nebudou mít sílu. A to je možná přesně to, o co hlavním mediálním silám jde, aby tyhle občanské aktivisty uondaly, uchodily, umlčely a zachovaly si svoji vlastní hegemonii v mediálním prostoru. A to je poněkud děsivé zjištění."

Vím, že je můj blog monitorován. Vím, že jsem osobou sledovanou. Vím, že mne některá média nesnáší.

S přibývajícími léty těch sil opravdu ubývá (financí taky...) a stále obtížněji se mi daří držet krok s aktuálním stavem (reagovat na něj). Nicméně dokud budu moci, tak zde budu i psát. A vnější síly mne jen tak lehce nezastaví.

No a právě proto je důležitá i vaše podpora. Protože věrní čtenáři, lidé, kteří pomáhají (třeba i finančně), jsou hodně důležití. Protože mi dodávají energii a díky nim vím, že to smysl opravdu má.

Pokud chceme náš svět (nebo alespoň naši zemi) změnit, tak se musíme aktivně zapojit. Pouhé tlachání někde u piva je k ničemu. Protože právě ti, kteří zde likvidují naše svobody, potlačují naše práva a žijí z naší poctivé práce, doufají, že se budeme krčit někde ve stínu a maximálně jen polohlasně brblat.

V naší zemi máme velké množství nespokojených lidí. Ale když je jich potřeba, tak mnozí z nich raději někam zalezou. Myslím, že by i papež (bohužel) dokázal zmobilizovat větší armádu. Ač má k dispozici pouze švýcarskou gardu s halapartnami.

Jaká tedy bude budoucnost?

Lidé musí být aktivní. Nesmí podlehnout umlčování a zastrašování. A musí jednat. Jen v tom případě bude naše budoucnost lepší. A tedy i tento blog bude stále fungovat a bude aktivní. Tedy bude stále přinášet informace o tom, co se v naší společnosti skutečně děje. Protože je nutné vědět. A protože je nutné říkat pravdu o tom, co se kolem nás děje.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 2. září 2015 v 10:30 | Reagovat

Děkuji za ty 4 roky existence Vašeho blogu a přeji hodně síly a odvahy do dalších let, protože než zvítězí opravdová spravedlnost v tomto státě, bude to běh na dlouhou trať.

2 Karel Karel | 2. září 2015 v 11:31 | Reagovat

Také se připojuji a děkuji za Váš blog.

3 Josef Josef | 2. září 2015 v 14:56 | Reagovat

Bohužel si myslím,že jako národ jsme stádo ovcí a už jsme překročili Rubikon.Je mi to velmi líto,ale vidím to černě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama