Peníze pro české děti nejsou

1. srpna 2015 v 7:28 | Honza |  Vládní svinstva
Prezident Miloš Zeman se před nedávnem pozastavil nad tím, že vláda není schopná zajistit 30 milionů pro fungování Klokánků, ale zřejmě řádově vyšší částku šmahem dá na pomoc uprchlíkům.
To vyvolalo opět další bouři v té naši sklenici plné fekálií (mediálním a politickém prostoru).


Vyjádřím se pouze k tomu, co na to řekl premiér Bohuslav Sobotka (neb na ostatní hnůj fakt nemám náladu).

Podle Sobotky prezident nemá důvod "podbízet se těm nejhorším pudům a nahrávat šíření nevraživosti".

Skutečnost je však taková, že dluhy, které Fond ohrožených dětí má (a on nezastírá, že je má), jsou způsobeny špantou novelou zákona o sociálně-právní ochraně dětí, která vstoupila v platnost na začátku roku 2013. Do té doby fond žádné problémy neměl.

Novela v současnosti přiznává úhradu za péči do 28 dětí v zařízení. Na děti nad toto číslo stát nedává nic. A současně úhrady chodí fondu i z několikaměsíčním zpožděním.

Je zřejmé, že aktuální novela je pro Klokánky likvidační a lze i spekulovat, že je to záměr. Stále více se totiž vnucuje tzv. pěstounská péče (nebo nevhodná ústavní "péče"). Což je v mnoha případech dobře placená živnost.

Zjevná snaha zničit v naší zemi něco, co léta funguje, je běžnou praxí našich podivných vlád. A ty se nyní neštítí ani toho, že obrátí lež ve svůj prospěch.

Vláda zcela otevřeně na naše děti a všeobecně na náš národ zvysoka kašle (napsal bych to ještě více jadrněji). Vláda této země nemá snahu starat se o její občany a dlouhodobě ignoruje jejich potřeby. Ale toto Sobotka zjevně nepochopil. A nadále trvá na tom, že kdokoliv jiný je přednější než naše země.

Zeman se rozhodně nepodbízí nějakým nejhorším pudům. Spíše mluví o pudu sebezáchovy.

A já navíc pochybuji, že naše vláda, díky vyjádření svého předsedy, má zájem uprchlíkům pomáhat. Jejím jediným zájmem je urvat si ještě více moci a mediálního vlivu. A jde jí i o to, aby vypadala dobře v očích Bruselu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi.h rosi.h | E-mail | 1. srpna 2015 v 8:50 | Reagovat

nu což, cíl je jasný a viditelný. Nezbývá nic jiného než jít a zbavit se problému - či vlastně problémů ....(nejhorší je prý ten první, ale pak už to jde samo.........

2 vavrjan vavrjan | E-mail | 1. srpna 2015 v 9:57 | Reagovat

Že něco podobného dopustí tato vláda jsem nečekal. Nečekal jsem ale víc věcí, že nedopustí a to například církevní restituce, věčné lhaní o Ukrajině a uprchlících. A další věci, nad kterými zůstává rozum stát. Například zákon o hazardu, kde se jedná spíše o kosmetický zásah a další zpackané zákony z dílny naší zločinné trojkoalice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama