O imigrantech

19. srpna 2015 v 8:18 | Honza |  Postřehy
Média nás každý den krmí hysterickou kampaní. Politici nám každý den vnucují představu, že je naší povinností jim pomoci. A sluníčkáři by tu nejraději ubytovali celou Afriku. A celé to vše je nahňácáno do nepropustného trojobalu demagogie, lží a polopravd.

Pojďme se tedy na současnou vlnu imigrantů podívat z jiného úhlu pohledu.


Nejdříve je potřeba si vyjasnit několik pojmů:
imigrant - přistěhovalec, který jde především za lepším
uprchlík - osoba donucená (válkou, katastrofou apod.) opustit svou zemi

A nyní je potřeba se ptát, kolik lidí v této vlně je možné označit za imigranty a kolik za uprchlíky.

Za imigranty můžeme označit ty, kteří k nám proudí především z Afriky. Jedná se o obyvatele chudých států (nebo států, kde vládnou autoritativní režimy) a proto se tito lidé vydávají za lepším. Otázkou zůstává, proč je jich nyní tak mnoho a kdo jejich cestu financuje (převaděči si účtují nemalé částky). Další otázkou je, kolik lidí bude zadlužená a v sociální oblasti stále více oklešťovaná Evropa uživit. Jak vlastně bude Evropa integrovat množství imigrantů, kteří mnohdy nemají ani použitelnou kvalifikaci?

Životní podmínky v Evropě jsou jistě lepší, než v Africe. Ale je vůbec možné, aby zde tato masa lidí mohla pracovat? Když sama Evropa trpí mnohde velkou nezaměstnaností.

Za uprchlíky můžeme označit ty, kteří k nám proudí ze zemí, kde probíhá válečný konflikt (Sýrie, Afghánistán...). Tady je však dobré se ptát, kdo může za současnou situaci v těchto zemích. A odpověď je velmi jednoduchá. Viníkem je nesmyslná a agresivní intervenční politika Spojených států, jejichž vláda si zjevně vytkla za cíl změnit všechny země na poslušné vazaly. A nebo je zničit.

Otázka morální odpovědnosti pak je na Spojených státech. Pokud budou totiž likvidovat jednu blízko nebo středovýchodní zemi za druhou, pak tu brzy nebude pro Evropany místo.

No a pak je tu i ještě jeden pohled. Pohled, který zahrnuje fakta, o nichž se moc nehovoří. A která jsou důvodem pro označování jejich šiřitelů za rasisty, xenofoby, šmejdy a tak všelijak podobně.

Na severu Afriky se během relativně krátké doby shromáždilo velké množství lidí. Lidí, kteří mají správné informace a dostatek financí na cestu. Je zajímavé, že až 70% z nich jsou mladí muži do 35 let. Tvrdí se, že je to logické. Že mají větší šanci získat v Evropě práci. Jenže ono to není všechno.

Nejde totiž mnohdy o vyhladovělé a podvyživené lidi. Nemocné či zraněné. Kteří jsou rádi, že vůbec něco dostanou a že cestu přežijí. Jde o mladíky, kteří se snaží vytratit z uprchlických táborů. Mají mobily či tablety a v táborech jim chybí wi-fi. Mají jasný plán a instrukce. V mnoha případech se zjistilo, že o sobě nehovoří pravdu.

Plukovník Pavel Skácel v tomto rozhovoru přiblížil situaci z roku 1995. Nacházel se v jedné kurdské vesnici, kde padla otázka: "Víte, kde je Dubí?" Odpověď dokazuje, že je tu něco podivného: "Tam je vlaková zastávka, ze které se nejlépe a nejsnáze dá přejít do Německa."

Krátce bych se zde i zmínil o tragédiích, které se často stávají při překonávání Středozemního moře. Někteří "odborníci" hovoří o humanitární katastrofě. Poukazujíc na vysoká čísla mrtvých. Jenže je to právě nezodpovědná politika otevřených dveří Evropské unie, která je příčinou těchto úmrtí. Tisíce a tisíce lidí se snaží z Afriky dostat do Evropy jen proto, že je Evropa přijímá. Na ne příliš bezpečných kocábkách. A pak se není čemu divit, že k těmto tragédiím dochází. Tak si říkám, že Evropa není nejspíše daleko od toho, aby si ty imigranty přes moře nakonec vozila sama.

Jsou země, které se k imigrantům staví velmi odmítavě. Například Spojené státy (plot na hranici s Mexikem) či Austrálie (neumožňující vstup bez víza). A nikdo se nad tím nepozastavuje. Jenom Evropa nejspíše totálně zblbla.

Evropa svým přístupem páchá sebevraždu. Pseudohumanita nás postupně zbavuje pudu sebezáchovy. Historie nás nic nenaučila a my tak nejspíše budeme převálcováni hordami přistěhovalců, kteří nectí naše hodnoty, naši kulturu a závidí nám naše bohatství.

Závěrem bych zde rád uvedl jedno malé srovnání. Prý se imigrantů nemusíme bát. Jsou hodní. A ten islám je taky v pořádku. A nebo je to jako v dramatu Pan Biedermann a žháři:
Pan Biedermann: "Žádní žháři to nejsou!"
Manželka: "A jak to víš?"
Pan Biedermann: "Vždyť jsem se jich na to sám ptal."

Sebeklam evropské kultury je již tak daleko, že už pomáhá těm "žhářům" vyměřovat zápalnou šňůru. Šňůru, která vede k našim domovům.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | E-mail | 19. srpna 2015 v 9:03 | Reagovat

Podívejme se na věc z jiné stránky. Přesto, že je drtivá většina vedení EU i USA naprostými diletanty a ukázalo se to názorně při akci Ukrajina - Krym nezdá se mi, že by záměrně EU likvidovali. Spíše vidí její neodvratný zánik jako byrokraticky přebujelého molocha a myslí si, že pomocí imigrantů jako námezdné síly prodlouží její agonii. Počítají také pravděpodobně s tím, že pomocí profesionálních armád udrží vnitřní pořádek a za pomocí tuhé byrokracie vytvoří navenek pseudodemokracii pro naivní a tuhý policejní režim pro neposlušné. Imigrace k tomu může lehce posloužit protože stále více lidí bude volat po "pořádku a ochraně". Na začátku jsem uvedl zmínku o amatérech, to ovšem neznamená, že tito amatéři nejsou řízení těmi kdo mají ze všeho nakonec zisk.

2 jiřina jiřina | E-mail | 21. srpna 2015 v 11:46 | Reagovat

protože vše je o penězích,zeptejme se,kdo je platí ,platí jejich cestu a dá jim peníze,nejde o snahu integrovat tito lidi do společnosti a pak bude těchto lidí převaha a začnou vládnout.Evropané spí jak šípková princezna a až se vzbudí bude možná pozdě. ???  ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama