No-go zóny

12. srpna 2015 v 9:43 | Honza |  Ze světa
S přílivem imigrantů do Evropy se stále častěji objevuje termín no-go zóny. Toto označení je ze strany odpůrců imigrantů hojně využíváno jako příklad problémů, které jejich příliv může způsobit. A ze strany sluníčkářů je tento termín označován za blábol a někdy až za projev hate speech.

V tomto článku se na no-go zóny podívám podrobněji.


Autorem pojmu no-go zóna je orientalista Daniel Pipes, který jej použil na svém blogu v roce 2006. Jednalo se o nepříliš dobrý překlad francouzského pojmu Zones Urbaines Sensibles (citlivé městské oblasti).

S odstupem času zjistil, že jeho pojem je skutečně trošku nešťastný, jelikož evokuje oblast, do níž není možné vstoupit (či se v ní nachází pouze určitá sociální, etnická nebo jinak vyhraněná skupina obyvatel). Ve skutečnosti jsou to městské oblasti, které je možné bez problémů navštěvovat (tedy nejsou nepřístupné) a ve kterých je většinou klid.

To "většinou klid" je však nutné trochu více rozebrat. Ono totiž neznamená, že když se tyto oblasti tváří jako civilizované a bez problémů, že bez problémů skutečně jsou. Ne nadarmo se jim (ve Francii) říká citlivé městské oblasti. Tyto oblasti lze totiž přirovnat k podobným místům například v Jeruzalémě. To je také civilizované a pokojné město. Ale čas od času to tam bouchne.

Sluníčkářská obec se nás snaží přesvědčit, že pojem no-go zóna je mylný a že nic takového neexistuje. Ve skutečnosti však existují místa, kde žije větší koncentrace muslimských přistěhovalců a kde dochází častěji k problémům. A nepoužíváním pojmu no-go zóna problém nezmizí.

Stále více se ukazuje, že existují dva světy. Jeden poklidný, který muslimové prezentují navenek. A jeden před nevěřícím uzavřený, který čeká na jakoukoliv záminku. Je nepopiratelné, že tyto oblasti a pro nevěřící uzavřená náboženská centra slouží často k propagaci radikálního islámu.

V tomto článku (první a druhá část) jsou uvedeny příklady (včetně odkazů na videa) problémů, kterým dnes Francie a Velká Británie čelí. A já se ptám, proč toto je před námi utajováno a proč je to sluníčkáři bagatelizováno?

Důkazů o tom, že si Evropa zadělala na obrovský problém, je mnoho.

Nyní, v době zvýšeného přílivu imigrantů, můžeme očekávat ještě větší zdramatizování situace. Oficiální média již připouštějí, že imigrantskou vlnu hojně využívají radikálové z Islámského státu, kteří se snaží dostat právě do výše uvedených oblastí, kde nejspíše zasejí další zárodky nenávisti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 12. srpna 2015 v 11:47 | Reagovat

Imigranti---lidé bez vzdělání, jiných životních hodnot, lidé, jejichž náboženství je vyzývá k nenávisti k lidem jiného vyznání, či ateistům, lidé, jejich reprodukční tempo je 5x rychlejší, než evropská porodnost, ve statisících zaplavují Evropu. Už nezbývá snad nic jiného, než...Bože ochraňuj nás. a to jsem ateista.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama