Akademici

29. srpna 2015 v 8:20 | Honza |  Postřehy
Tak se nám necelé tři tisícovky akademiků a vědců podepsalo pod výzvu Vědci proti strachu a lhostejnosti. Ta vyjadřuje jejich znepokojení nad nárůstem xenofobie ve společnosti. Jenže také ukazuje, jak je akademická obec dalece vzdálena od skutečných problémů obyčejných lidí.


Jako jedno z největších nebezpečí v souvislosti s imigranty má být radikalizace společnosti. Akademici zde zcela účelově přehlížejí rizika, která představují samotní imigranti. Jako třeba riziko zavlečení vážných onemocnění, riziko zvýšení kriminality či riziko zneužití vlny bojovníky Islámského státu. Všechny tato rizika jsou naprosto reálná a nelze je jen tak šmahem přehlížet. Lidé o tom vědí a mají oprávněný strach. A strach logicky vyvolává i nepřiměřené reakce.

Akademici by rádi přijali nejspíše každého, kdo se do Evropy nějakým způsobem dostane. A zcela opomíjejí fakt, že Evropa není schopna poskytnout bezpečné útočiště úplně všem. Není ani tak velká a ani tak bohatá. Se zvětšujícím se počtem imigrantů se pak zvyšuje i bezpečnostní riziko. Evropa mnohdy není schopna zajistit bezpečí a důstojný život ani pro vlastní občany.

V naší společnosti údajně bují nenávist. Takto je však často pojmenován zdravý rozum. V případech, kdy lidé nesouhlasí s něčím, co bude mít výrazný vliv na jejich další život.

Podepsaní vědci mají též dojem, že se o imigrantech píše pravda, která se jaksi nehodí do celkového obrazu, který nám načrtnula Evropská unie. A vadí jim tak, že se dozvídáme fakta, která ukazují, že imigranti nejsou jen ti zásadně hodní. Je totiž naivní si myslet, že všichni mají jen "vznešené cíle".

Akademici jaksi stále nevidí vzrůstající etnické násilí. Nevidí řádění několikasethlavých skupin v jihoevropských městech. Nevidí islámské radikály rozeseté po Evropě. Tak jak již varují mnohé státy a tajné služby.

Akademici by se měli především věnovat svému bádání a přestat lakovat věci na růžovo. Zejména v případech, kdy jsou zcela odtrženi od reálného stavu. Ostražitost a obavy mnoha lidí totiž nejsou xenofobie. Jde o pud sebezáchovy. Založený na skutečném stavu situace.

Ano, je potřeba pomoci skutečným uprchlíkům, kteří na to mají jistě právo. Ale je potřeba vědět a zcela otevřeně říkat, že v té vlně jsou i ekonomičtí imigranti, kteří k nám přicházejí díky propracované strategii organizovaného zločinu. A že jsou tam i osoby, představující obrovské bezpečnostní riziko.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi rosi | E-mail | 29. srpna 2015 v 10:24 | Reagovat

to je celá ta naše inteligence...jsou zašití ve svých učebnách a  badatelnách, finančně zajištění do konce života a najednou nám byť pracujícím ale nezajištěným občanům sdělují své vidění světa. Kde jste byli, když se upravovaly zákony této země pro podvodníky a darebáky - kde jste byli, když se vesele prodávalo bohatství naší České země (voda,lesy,hutnictví, apod. )cizákům či finančním rychlokvaškám.....mafie v naší politice Vám nevadí , ale vlastní názor většiny občanů Vám jde proti srsti. Mě osobně to zavání akcí na požádání, či na zakázku. Nemáte žádné právo odsuzovat občany této země za názor. Nicméně Vám za Vaši iniciativu děkuji . Alespoň vím, že existujete.

2 Jan Jan | E-mail | 29. srpna 2015 v 11:03 | Reagovat

Souhlasím s názory v prvním příspěvku. Pouze bych dodal, že když jsou tak vstřícní tak ať si je vezmou domů, živí je, šatí je a umožní jim vzdělání a to třeba formou studia doma. Jsou to vzdělaní lidé a tak by to zřejmě zvládli. Jinak jejich názory, kteří podepsali jsou šokující.

3 Jiří Jiří | E-mail | 29. srpna 2015 v 18:34 | Reagovat

Tato humanitární krize je akt hybridní války proti Evropě. V vrcholnych organech EU, které určují a kontroluji její obranou strategii sedí pátá kolona, lidé, kteří nám vnucují režim, jehož ideologie spočívá v multikulturalismu, politické korektnosti, hate free kultuře. Výsledky ukazuje demografický vývoj - genocida bílé rasy, otroctví.

Otázka je, kdo stojí za touto ofenzivou, kdo je nepřítel za plentou, kdo tu vlnu organizuje ..?  

V EU je to její vedení, vláda Řecka, Itálie.. a naši akademici.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama