Už zde chybí jen ten špicl v hospodě

17. července 2015 v 7:45 | Honza |  Policejní deníček
A ani tady není jisté, že už tam nesedí.

Hláška "Pomáhat a chránit" nějak pomalu ztrácí svůj původní (věřím, že nějaký byl) smysl. Police se poslední dobou chová tak nějak podivně. Jako urvaná ze řetězu. Nejen že se brutalizuje (nepřiměřených a brutálních zákroků přibývá). Také stále viditelněji straní vybraným skupinám obyvatel. No, a aby toho nebylo málo, bude mít opět více pravomocí.


Případů neadekvátních zásahů a policejní brutality je mnoho a jsou stále častěji (což je dobře) svědky dokumentovány videozáznamy. Je pravdou, že značná část policistů takhle nejedná. Avšak skutky těch hříšníků, o nichž občas média hovoří, jsou často tutlány nebo uhrány do ztracena.

Nicméně o tomto nyní nechci psát (určitě však někdy příště). V tomto článku bych se rád zmínil o jiné věci. O něčem, co dokazuje, že v naší zemi již opět přestává platit právo na soukromí.

Ono totiž nestačí, že naši komunikaci šmírovaly (prý v našem zájmu) tajné služby. Nyní se i policie snaží získat tu výsadu mít možnost se více a častěji prolamovat do soukromí uživatelů internetu a chytrých telefonů.

Nyní zákon nařizuje všem poskytovatelům těchto služeb uchovávat po dobu šesti měsíců provozní a lokalizační údaje svých zákazníků. Nyní budou provozovatelé ukládat i informace o cílových IP adresách. Tedy se bude moci zjistit, kdo odkud a kam něco poslal.

Jednoduchým příkladem pak může být situace, kdy sedíme v ordinaci lékaře a na chytrém telefonu hledáme informace o určité chorobě. To vše nyní bude mít možnost policie znát.

Policie to vše samozřejmě vysvětluje po svém. Získané informace bude moci lépe využít při boji s kriminalitou. Což je samozřejmě opět jen omluva neomluvitelného.

Do hledáčku policie se tímto může kdokoliv dostat i bez vlastního přičinění. Stačí, aby obdržel omylem (úmyslně s cílem poškodit příjemce) nebo formou spamu email se závadným obsahem.

A to tu ani nemluvím o nulových zárukách proti riziku zneužití dat a neoprávněnému přístupu k nim.

Otázka nezní: "Proč bych nemohl být šmírován, když nic špatného nedělám?"
Otázka by měla být: "Proč jsem šmírován, když nic špatného nedělám?"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Helenio Helenio | E-mail | 17. července 2015 v 9:16 | Reagovat

Zase se stěžujete na totalitní demokracii.Nyní platí to co se pělo v jedné písní za normalizace./ Tak už máme co jsme chtěli/.Já bych to poopravil,CO JSTE SI VYCINKALI A VYHLAVOVALI...

2 Pat Pat | E-mail | 17. července 2015 v 19:24 | Reagovat

Dejte si inzerát do I-Dnes a uvidíte jaká spousta se vám ochotně přihlásí slovy "zacvakejte pořádně a já to beru, Zn. praxi mám." :-D

3 Nadka Nadka | E-mail | 3. srpna 2015 v 23:16 | Reagovat

Za tenhle podvod na lidi nikdo necinkalHalt jsme naletěli. No a na Novinkách zrušili  diskuse,tak papír tužku a do hospod.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama