Strach podruhé

28. července 2015 v 7:30 | Honza |  Postřehy
Poté, co jsem zveřejnil článek Strach, kde jsem rozebral výplod Hany Zelené, mne jeden ze čtenářů oslovil s myšlenkou podívat se stejným způsobem i na text Tomáše Peszyńského. Jeho "Českoslovenští vojáci v záloze - příprava proruského terorismu" je další z celé řady hysterických blábolů naší "demokratické" smetánky.


Peszyński o sobě píše, že je (mimo jiné) Havlista, pravdoláskař a Eurohujer. To samo o sobě už hodně vypovídá o jeho "erudici".

Již samotný úvod jeho článku v sobě nese hned dvojí lež. Peszyński totiž tvrdí, že iniciativa Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO je putinistickou organizací a že vyzývá k ozbrojenému povstání. Označení putinistická hodně zavání obdobnými označeními z let minulých (rozuměj před listopadem 1989). A současní liberálové právě taková slova, evokující dobu minulou, rádi používají. Protože se asi na nic jiného nezmůžou. A pokud jde o údajnou výzvu k ozbrojenému povstání, pak se autor jaksi nezmiňuje, kde tuto informaci získal. Neb v memorandu (a ani nikde jinde v textech na webu iniciativy) nic takového není.

Výkřik "je to ruská pátá kolona" mi navíc připomenul mé označení současné politiky Polska (v nějakém článku o Ukrajině tuším - už si nejsem jist ve kterém). Polská politická strategie (Peszyński je původem Polák a proto se o tom zmiňuji) je dnes bezpochyby Trojským koněm Evropy. Výrazně prounijní a proamerická. A to až tak moc, že svým konáním popírá národní hrdost a své slovanské kořeny.

Zajímavou konstrukcí je věta:
"Otevřeně mluví o tom, že odmítá bojovat proti Rusku a jedná se tedy o vyloženě vlastizrádnou organizaci."
Takže podle autora je jediným správným (rozuměj proamerickým) vlastencem ten, kdo chce bojovat proti Rusku. To je přesně ve shodě se současnou polskou (a tedy i unijní a americkou) politikou permanentního vyostřování protiruských postojů. A je to současně i ukázkou militaristického šílenství těchto maniaků.

Hned v dalším odstavci Peszyński ještě přitvrdil a členy iniciativy označuje za vlastizrádné teroristy. Asi proto, že označením terorista jim hodlá vzít práva a svobody. Aby pak bylo ještě jednodušší je co nejefektivněji zničit.

Pplk. v. z. MUDr. Marek Obrtel je dle Peszyńského kolaborant. Asi proto, že vrátit vyznamenání z misí, které byly uskutečněny pod velením NATO, se v našich luzích a hájích obecně nedělá.

Stejně jako madam Zelená si i Peszyński hraje na právníka, soudce a kata zároveň. A šermuje paragrafy a trestnými činy.

Hodně mimo je pak Peszyński při hodnocení toho, co se probírá na tzv. Poradních ohních (tedy setkáních příznivců a členů iniciativy). Prý se tam dohaduje ozbrojený boj proti politikům. Což mi připomenulo četné bláboly různých politiků, kteří za každým bukem (mám tím na mysli nyní pouze strom) vidí ruského vojáka či zpravodajce, který nejspíše plánuje útok na nejbližší supermarket.

S ohledem na to, co napsal v posledním odstavci svého veledíla (Hybridní válka, která je proti nám vedena, opět vstoupila do další fáze.), předpokládám, že jde opět o další z celé řady textů, které ukazují strach jejich autorů. A také strach těch, kteří si takové pisálky platí. Protože taková demagogie, kterou Peszyński předvedl, jistě nebude neúčelná. A jistě cílí na tu část obyvatel naší země, která je ochotna věřit (a nechat se opít rohlíkem) každému blábolu. Na tu nemyslící část (doufám, že jde o minimum občanů) obyvatel, kteří si neumí vytvořit vlastní názor a jsou jen poslušným konzumentem provládní (prounijní a proamerické) propagandy.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jitka jitka | E-mail | 28. července 2015 v 10:00 | Reagovat

pravda,ten článek.

2 PeeTee PeeTee | 28. července 2015 v 12:14 | Reagovat

Naprosto vypovídající a trefný komentář. Pan Persyznský je sám příkladem jasného kolaboranta popírajícího svůj původ a národní historii a konzumujícího jen jedinou "pravou" hvězdnopruhou "pravdu". Nezapomeňme, že jak už někdo řekl, takoví šašci jako pan P. uplatňují čtyři stupňující se scénáře proti svým "sokům" - Ignorace, Zesměšňování, Pošpinění, Agrese. Tak uvidíme, kam panu P podobní až zajdou. Rozhodně se takových šmejdů nesmíme bát.

3 vavrjan vavrjan | E-mail | 28. července 2015 v 14:16 | Reagovat

Také bych nebojoval proti Rusku, ale zbraň bych obrátil proti takovým jako je pan Persyznský a naši Pražské kavárenské elitě.

4 Karel Karel | 29. července 2015 v 4:10 | Reagovat

Myslím si, že naši kavárenští povaleči mají do jisté míry oprávněný strach... Strach z vlastního národa. A moc dobře vědí proč!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama