Když šmírovat, tak ve velkém 3

5. července 2015 v 8:38 | Honza |  Šmírování
Opět se mi nashromáždilo několik důležitých informací o šmírování. A tak je vám v tomto článku přináším.Letadýlka FBI

FBI má nejspíše silné nutkání všechno a všechny vidět. Protože jak jinak si máme vysvětlit flotilu letadel/dronů, která létají nad americkými městy a monitorují veškeré dění pod sebou. Některá z letadel mají být i vybavena technologií k identifikaci osob podle jejich mobilních telefonů.

Agentura AP zjistila, že jsou letadla označena jako stroje firem, které ve skutečnosti neexistují. A že se nad americkými městy pohybují nejméně od roku 2003.

Podrobné informace zde.


Freedom Act

V minulém díle článku jsem psal o zrušení pravomocí tajných služeb, které hrubě zneužívaly americký Vlastenecký zákon (Patriot Act).

Nový zákon Freedom Act však nezrušil možnosti šmírování, jak bylo předkládáno. Nyní mají informace o komunikaci v rukou soukromé společnosti. Což je stejně nebezpečné. A taková NSA se k nim dostane snad ještě rychleji.

Potvrdil se tedy předpoklad, že vláda USA si nenechá sáhnout na své praktiky a omezení vždycky nějak obejde.


Snowden

Ve spojitosti s "rušením" pravomocí NSA na základě zveřejněných materiálů se začala objevovat kritika, že Edward Snowden vlastně ohrozil probíhající zpravodajské operace a bezpečnost státu.

Nepřátelé či protivníci USA prý dostali příležitost identifikovat metodologii a tyto poznatky pak mohou aplikovat do svých postupů.

Je pravdou, že se díky zveřejněným informacím odhalilo něco i z postupů tajných služeb. Nicméně lze také předpokládat, že tyto metody jsou více známé, než si NSA dokázala kdy připustit.

Příkladem toho, že na Snowdena se nyní mnozí snaží hodit vše, co jde, je například tento článek.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama