Kdo stvořil ďábla?

7. července 2015 v 8:38 | Honza |  Ze světa
Ne nadarmo se říká, že Islámský stát by nikdy nevzniknul, kdyby to nechtěly Spojené státy. Nově zveřejněné informace dokonce říkají, že jsou to právě Spojené státy (přesněji jejich politika společně se zájmy zemí Perského zálivu a Turecka), kdo IS stvořil.


Tuto informaci získala právnická firma Juidicial Watch ze zprávy vlády Spojených států datované 12. srpna 2012.

Administrativa USA měla zájem svrhnout Bašára Asada a podpořila proto syrské rebely (tehdy převážně členy al Káidy). Byly jim poskytnuty zbraně, výcvik a vyhlásila se nad nimi bezletová zóna.

Podle tehdejších informací z médií šlo o umírněné, sekulární a demokratické opoziční skupiny, které si podporu zasluhovaly. Jenže ve skutečnosti šlo o islamistické teroristy, kteří byli podporováni z pochybných geopolitických důvodů.

No a výsledek známe. Postupně vznikl Islámský stát a západní státy si tak během boje proti jednomu nepříteli vytvořily nepřítele dalšího.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 8. července 2015 v 17:46 | Reagovat

V podstatě s vámi tentokrát souhlasím.

O tomhle ve článku nepíšete, ale šířeji, obecně nemám moc rád, když se na západě nebo v ČR říká, jak "my" nebo "USA" jsem rozvrátili země blízkého východu vojenskými zásahy.

Ano, je to do značné míry pravda, ale například v Sýrii žádný západní vojenský útok nebyl, a přesto je to místo, kde probíhá ta nejhorší válka.
Po sprostém bombardování Srbsa v devadesátých letech, tedy po západním zásahu, tam žádná občanská válka nevypukla.

Chci říct, že pro ty strašné války co tam nyní probíhají, musely být podmínky, radikální islám bublající pod povrchem, kterému západní intervence daly prostor. Ale odlišoval bych to od toho že můžeme za to, že se tam vraždí mezi sebou jako smyslu zbavení. Viz. to Srbsko, kde k ničemu takovému nedošlo.

Jen takové zamyšlení, s názorem v článku souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama