Gaza

26. července 2015 v 8:06 | Honza |  Ze světa
Už je to asi rok, co jsem psal poslední článek o situaci v Gaze. Moc se toho nezměnilo. Nicméně došlo k zveřejnění zprávy OSN o izraelském masakru v Gaze v roce 2014.

Podle expertů na mezinárodní právo si strany konfliktu nejsou v případě závažnosti porušování práva rovny.


Podle George Bisharata (Hastingsova právní akademie se specializací na právo a politiku Středního východu) je závažnost porušení mezinárodního práva Izraelci mnohem větší, než závažnost porušení práv Palestinci.

IDF je odpovědno za smrt 1462 civilistů (z toho více než 500 dětí). Počet zabitých bojovníků Hamasu se uvádí cca 550. Hamas zabil 67 izraelských vojáků, 6 civilistů (z toho jedno dítě).

Je naprosto zřejmé, že akce IDF byly neadekvátní a až příliš agresivní a brutální.

OSN též uvádí, že IDF v pásmu Gazy nelegálně umísťuje nástražná výbušná zařízení.

Je dobré též připomenout, že Izrael je největším příjemcem "americké vojenské pomoci". Po každém útoku Izraele v Gaze byl objem dodávek zbraní do Izraele zvýšen.

Současná situace dokazuje, že Izrael jedná z pozice síly a nerespektuje žádná pravidla vojenských operací.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 28. července 2015 v 10:14 | Reagovat

Vy byste si při psaní tohohle měl uvědomit, že kdyby se připustilo obrácení situace, tak Palestinci Izraelce všechny pozabíjí a nějaké Vaše mezinárodní právo je bude zajímat ještě mín, než Izraelce.

Doporučuji vám najít si historii arabských válek a slavné "naženeme židy do moře". Tady prostě jinak než tvrdě jednat nejde.
Uvědomte si, že žádná vojenská akce do Gazy být nemusela, kdyby ji Palestinci neproměnili v muniční sklad a denně od tam neposílali rakety na izraelská města a civilisty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama