Schnitzel und Knödel Kultur Herr Šafr?

9. června 2015 v 8:34 | Honza |  Postřehy
Pavel Šafr se zase "vyznamenal". Naše země má podle něj prý kulturně blíže k tradicím germánským než slovanským. A vypomáhá si sdělením, že česká kuchyně je spíše vídeňská nebo bavorská, než východní.


Jeho teze nejsou původní. Je to opisování něčeho, co tu již bylo. Z historie známe tzv. pangermánské tradice, které byly nekonečně povznesené nad tradice slovanské. Tedy ty pangermánské tradice, které se později přetvořily do protektorátního svinstva a konečného řešení otázky neárijských národností.

Již čtvrtstoletí se nás germánská část Evropy snaží přesvědčit, že patříme k nim (tedy jak oni lživě říkají do Evropy).

Všeslovanská idea je podle pana Šafra nekonečně hloupá (všeněmecká nejspíše ne). Jenže podle sčítání lidu čítá populace Slovanů ve střední, východní a jižní Evropě 350 - 400 milionů. To zrovna není malé číslo a dlouhá historie Slovanů zanechala četné tradice. Ty se během národního obrození pomocí nauky zvané slavistika (dnes akademická disciplína) snažili obnovit národní buditelé (Josef Dobrovský, Josef Jungmann, František Palacký a další). Tito lidé (včetně velkého množství dalších neznámých vlastenců) se zasadili o to, že byl vzkříšen náš jazyk a naše kultura. To současně i s posílením uvědomění, že naše kultura má slovanské kořeny.

Jenže dnes se ve školách děti začínají učit, že nejsme Slované, ale pouze nějací Středoevropané. Je zde stále více zřetelná snaha umenšit náš původ a tradice. Zničit naše národní sebeuvědomění a začlenit nás do nové "Říše" (tentokrát pod názvem Evropská unie, která opět rozhoduje o nás bez nás).

Germánské národy nás opět nutí postavit se svým historickým bratrům. Tzv. západ nezapře své tradice, kdy germánské kmeny prováděly na slovanské osady četné nájezdy a útoky ve snaze získat území, moc, suroviny a potraviny.

Naši slavní předci se musí nyní obracet v hrobech, když tu máme pošuky, jako je Šafr a vlády, které poslušně plní příkazy těch, kteří by nejraději měli celou Evropu podmaněnou a jen pro sebe.

Jsme Slované.
Jsme hrdý národ.
Nenechme si naše tradice vzít nějakým pisálkem.
Nenechme se zviklat prounijními kolaboranty.
Národní hrdost není sprosté slovo.
Mějme to na paměti.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | E-mail | 9. června 2015 v 15:58 | Reagovat

Je to magor a jeho vystupování nebo články  to pouze potvrzují. :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama