Když šmírovat, tak ve velkém 2

3. června 2015 v 9:40 | Honza |  Šmírování
Tak jsem získal opět nějaké ty informace o monitorování všeho a všech. A vám je v tomto článku přináším.

Vzhledem k tomu, že je toho nějak moc, zřídil jsem speciální rubriku Šmírování, v níž budou všechny články týkající se činnosti tajných služeb. Pro větší přehlednost.Mobilní telefony

Jistě si vzpomenete na nějaký film či seriál, v němž se lokalizuje mobilní telefon. Takřka vždy je tato lokalizace ukazována jako zdlouhavá a obtížná. Ve skutečnosti je to úplně jinak.

Máte-li u sebe zapnutý telefon, pak váš mobilní operátor ví, kde se nacházíte. Veškerý váš pohyb je tak pod kontrolou a tyto údaje má navíc operátor povinnost uchovávat. Vyžádat si je tak může policie, tajné služby či dokonce i ČNB.

Myslíte si, že se tomu vyhnete vyjmutím SIM karty? To se docela pletete. Většina (asi bych řekl všechny) mobilních telefonů se do sítě přihlásí i bez vložené SIM karty. Takže je lze též lokalizovat.

Myslíte si, že máte vyhráno, když telefon vypnete? U těch nových (tzv. chytrých) mobilů nikoliv. Lze je údajně na dálku aktivovat.

A ještě bych se zde zmínil o mobilech iPhone od nakousnutého jablka. Edward Snowden se nedávno zmínil, že obsahují již software, který automaticky uživatele monitoruje.


Facebook

Zbožňovaná i nenáviděná "ksichtokniha" má více skrytých funkcí, než si mnozí dokážou připustit.

Podle rozsáhlého průzkumu Facebook sleduje na internetu činnost všech uživatelů, kteří si otevřou i jednou nějakou stránku tohoto sociálního média. A to i v případech, kdy uživatel nemá na Facebooku účet anebo své sledování v rámci EU výslovně zakázal.

Chat na Facebooku, který je určen k diskrétní komunikaci mezi dvěma uživateli monitoruje firma Recorded Future sídlící ve Švédsku. Tato firma je napojena na CIA a zajímá se (kromě teroristů a kyberkriminality) i o veškeré aktivity na internetu, které souvisí s možnými hrozbami (co si pod tím představit?).

Soukromí na Facebooku neexistuje a tato skutečnost je navíc právně velmi dobře ošetřena.


Patriot Act

Před necelými dvěma roky prozradil Edward Snowden něco, co se tak nějak už tušilo. Americký Vlastenecký zákon byl hrubě zneužíván tajnými službami k monitorování veškeré komunikace.

Od 1. června tohoto roku jsou tyto pravomoci tajných služeb zrušeny. Je to, přiznejme si, jen malý úspěch. Ve světle současného stavu. Nicméně je to úspěch.

Je faktem, že zásluhy na zrušení hromadného šmírování si přivlastnil Bílý dům. Je také faktem, že vláda USA odmítla uvažovat o zrušení stíhání Edwarda Snowdena. Takže zas tak moc se toho nezměnilo.


No a zase...

...někdy příště.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 rosi rosi | E-mail | 3. června 2015 v 11:21 | Reagovat

tak to je ten lidský pokrok ? Každá nová technologie je okamžitě zneužita k budoucímu otrokářskému systému zaváděného všemi 'elitami světa'. Necháme si to líbit?

2 Zdeněk Zdeněk | 5. června 2015 v 0:52 | Reagovat

[1]: Nové technologie jsou vyvíjeny a slouží nejdříve k "vojenským" účelům.
   A nejen líbit, ještě tomu tleskáme.

3 Vlastimil Kantor Vlastimil Kantor | 5. června 2015 v 19:28 | Reagovat

Stačí jen sledovat sci-fi filmy, tam nám je ukazovano jak je to vlastně skvělý byt připojen a nemuset se o nic starat. Ale pokrok a změna vzdy prinasi protesty starsi generace ktera ma strach z novinek. Svoboda nebyla nikdy svobodou vzdy byla nějakým tím způsobem omezena tak proč se bát a co horší dělat si z toho vrásky když stejně nic bez vojenské sily dnes uz nezmenite. Pouze ozbrojené povstání muže něco změnit ale opět jen na chvíli viz naše revoluce. Vždy bude někdo s ideály který bude po určite době nahrazen at uz svobodně nebo podvodem někým kdo bude opět sledovat své zájmy a na ideály z vysoká kálí. Nu což, takové je plemě lidské a nikdo to nezmění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama