A zase ten Andrej

15. června 2015 v 8:35 | Honza |  Vládní svinstva
O Andreji Babišovi jsem zde již napsal mnohé. Naposledy zde. Jenže je toho zase spousta nového (staronového) a tak se na něj musím opět důkladněji podívat.Agrofertu roste zisk

Také si pamatujete, jak Babiš nadával na různé příjemce dotací? Nějak se ale pozapomenul zmínit, že do Agrofertu také dotace tečou. A v roce 2014 to bylo v rekordní výši 1,07 miliardy korun.

No a současně této korporaci roste i zisk. V roce 2014 vzrostl o devět procent na 6,14 miliardy korun.

Je dobré poznamenat, že si Agrofert začal výrazně polepšovat právě od chvíle, kdy se hnutí ANO (s ČSSD a KDU-ČSL) ujalo vlády. Čím to asi bude?

Andrej Babiš má nyní obrovský vliv a informace, které mohou být právě tím důvodem, proč šel do politiky. Stačí připomenout, že je ve střetu zájmů snad se vším, na co se v naší zemi podíváme. Protože jako ministr financí rozhoduje o dotacích pro své firmy.


Babisconi

Právě výše uvedený vliv Andreje Babiše mu vysloužil označení Babisconi. Web Foreign Policy toto označení zmínil s tím, že už i v České republice začínáme mít problém s oligarchy, kteří "představují riziko pro demokratické instituce v srdci Evropy".

Babiš by rád od Foreign Policy omluvu. A když ji nedostane, tak se prý chce soudit.

No jo...
Když se někomu nelíbí, že velkopodnikatel vleze do politiky a dělá si, co chce, pak dostane od velkopodnikatele "demokraticky" přes ústa. Protože kdo má prachy, má i pravdu. Teda alespoň v této pokřivené společnosti.


Babišovi a Kalouskovi věřím

Ale jen v jedné věci. Tedy v tom, že se oba navzájem obvinili ze střetu zájmů, neoprávněného obohacování a dalších morálně, politicky a soudně stíhatelných zločinů. Tak vzácný okamžik shody se jen tak nevidí.

Je až k pláči se dívat, jak se pánové Babiš a Kalousek přou o to, kdo je větší zločinec. Protože právě tuto sebranku si stále ve vládě trpíme.


Biopaliva

Obdivovatelé širých žlutých a smradlavých lánů mohou jásat. Díky poslancům ANO přiteče do Agrofertu během dalších let pěkných pár miliard. Jako daňová podpora biopaliv. A tak se i nadále bude vyrábět sajrajt, který se povinně přimíchává do pohonných hmot. Sajrajt, který měl být dle "odborníků" z EU ekologicky šetrnější (jak se nakonec zjistilo, není to vůbec pravda). A na kterém Agrofert velmi výhodně vydělával.

Podpora biopaliv měla skončit 30. června letošního roku. Ale poslanci ANO nejspíše nechtěli připravit svého šéfa o "pár drobných".

EU dnes už tento druh směsi nepodporuje a doporučuje jiný. Na ten však Agrofert není připraven a tak je nejspíše potřeba udržet alespoň pro Agrofert výhodný stav.

Jak jinak si taky vysvětlit podivné hlasování o podpoře biopaliv. Babiš údajně svým poslancům říkal, aby hlasovali pro zrušení daňové podpory. Ale oni na potvoru hlasovali úplně opačně. Což trošku smrdí.

Pro zrušení podpory hlasovali jen tři poslanci, 25 jich bylo proti a 15 včetně Babiše se zdrželo hlasování. Nepřipadá vám to ani trochu divné?


A závěrem...

Vážení...
Až budou zase nějaké ty volby, tak se pořádně zamyslete. Já vím, že myslet může některé dokonce i bolet, ale je to potřeba. Protože když s něčím nesouhlasíte nebo máte něčeho dost, je potřeba to vyřešit tak, aby řešení nebylo ve své podstatě úplně stejné, jako to, co bylo původně řešeno.

Jinak řečeno - skutečná změna v naší zemi nebude spočívat v tom, že v protestní volbě umožníte vystřídání jednoho ... dalším. A to prosím ani za koblihu, kuře nebo jinou poživatinu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 NENIE NENIE | 18. června 2015 v 11:55 | Reagovat

zdravim, většinou s vama souhlasim, ale tentokrát mi prijde ze to hazite vse do jednoho pytle, nejsem zadny fanda a ani volic Babise ještě si moji duveru neziskal, ale když ho slysim mluvit tak mu rozumim co říká na rozdil od ostatních politiku
tady jen pro doplnenihttp://svobodnenoviny.eu/projev-andreje-babise-na-28-schuzi-poslanecke-snemovny-dne-26-5-2015/#more-37827B-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama