Vrtěti Ukrajinou 2

18. května 2015 v 8:11 | Honza |  Ze světa
Tak si mi opět sešlo několik nových (či zjištěných) informací o situaci na Ukrajině. V našich kolaborantských médiích tyto informace většinou nenaleznete. A pokud ano, pak jsou překrouceny a propagandisticky zneužity.Ukraine Freedom Support Act of 2014

Na konci loňského roku podepsal prezident Obama zákon, který mimo jiné umožňuje Ukrajině dodávat smrtící zbraně a další vojenské vybavení.

Ač Evropa dodávky zbraní na Ukrajinu vylučuje, Spojené státy si s tím hlavu nelámou a jdou do toho. A naše média vesele mlží a poukazují pouze na možnost dodávek zbraní z Ruska separatistům.

Podpora Kyjeva se tak stává legální záležitostí. Podpora separatistů je stále to zlo. Ač se mnozí oborníci shodují, že toto může vést k další eskalaci konfliktu. Embargo padlo. Pokud vůbec bylo dodržováno. A válčit se může vesele dál.

Zákon také říká, o co Američanům vlastně jde. Je v zájmu Spojených států pomáhat Ukrajině. Protože tím nepřímo bojují s Ruskem.


Dluh Ukrajiny

Přes síto české mediální masáže neprošla další zásadní informace. Společnost Bloomberg zveřejnila zprávu o tom, kdo skoupil většinu ukrajinského dluhu. Jde o americký investiční fond Franklin Templeton, který pracuje v zájmu rodiny Rothschildů.

Současně Bloomberg připomenul, že vláda pod vedením premiéra Jaceňuka zvýšila zahraniční dluh z bezpečných 40,3% na 71,5% HDP.

Vzhledem k této situaci věřitelé úplně ovládají ekonomickou situaci Ukrajiny a mohou Ukrajině klást v podstatě jakékoliv podmínky. Ukrajina tak pomalu začíná být majetkem vlivných skupin, které se snaží vydělat na jakékoliv krizi.


Vojenská technika

Určitě si vzpomínáte na hysterické reakce a informace o možném pohybu vojenské techniky na Východě Ukrajiny, která měla být dle Ukrajiny a západních vlád (včetně médií) zcela jednoznačně ruská. Jak se ukazuje, tvrzení o ruské technice jsou jen šikovnou dezinformační kampaní.

Konstrukce dezinformací vychází z reportů OBSE. Tyto reporty (například zde a zde) popisují spatření neoznačených konvojů vojenské techniky. Neuvádí však, že se jednalo o konvoje techniky ruské a ani to, že by měly přijet z Ruska.

Vzhledem k tomu, že se v každém případě jednalo o techniku, která se v oblasti běžně nachází (pochází z dob bývalého Sovětského svazu), bylo ji lehké označit za techniku pocházející z Ruska. Je však cílem označit Rusko za každou cenu jako nepřítele.

Tuto evidentní lež u nás například šířil Jakub Janda, který působí jako zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty.


Co říká francouzská rozvědka

Šéf francouzské rozvědky generál Christophe Gomart uvedl ve svém prohlášení (zveřejněno na webu francouzského parlamentu):

"Problém s NATO spočívá v tom, že mu dominují američtí zpravodajci, zatímco francouzská rozvědka není brána příliš vážně. NATO oznámilo, že Rusové plánují invazi na Ukrajinu, zatímco podle DRM (Direction du renseignement militaire) tomu nic nenasvědčovalo."

"Rusové nevyslali na Ukrajinu své velení, transporty ani polní nemocnice, takže se o invazi nedá mluvit. (...) Nakonec se ukázalo, že jsme měli pravdu, protože pokud se na Ukrajině objevili ruští vojáci, tak ne jako invazní jednotky, ale jako prostředek, jak vyvinout tlak na ukrajinského prezidenta Petra Porošenka."

Prohlášení ukazuje, jak NATO dnes pracuje. Nemá svou vlastní rozvědku a je nuceno se spoléhat na informace z členských států. A jelikož zde mají drtivou převahu američtí "jestřábi" (jako je třeba generál Philip Breedlove), kteří preferují konfliktní řešení problémů, pak se není čemu divit, kam celá situace dospěla.

NATO několikrát obvinilo Rusko s překročení ukrajinské hranice. Důkazy však nebyly nikdy předloženy.


Likvidace opozice

Média nám čas od času přinesou informaci o skutečné situaci na Ukrajině. Tato informace však mnohdy bývá neúplná a zkreslená. Stejně tak je to i s informacemi o vraždách opozičních novinářů a politiků.

Opoziční novinář Oles Buzyna a politik Oleg Kalašnikov nejsou jediní mrtví. Mezi dalšími jsou předseda charkovské regionální vlády Alexej Kolesnik, starosta Melitopolu Sergej Valter, zástupce náčelníka policie Alexandr Bordyuga či bývalý člen Strany regionů Michail Čečetov a prokurátor Sergej Melničuk.

Na Ukrajině se k moci dostal režim, budující mix italského fašismu a německého nacismu upravený na ukrajinské reálie, který pracuje na odstranění všech jeho odpůrců. Zástupce šéfa ukrajinského ministerstva vnitra Anton Geraščenko oznámil vytvoření databáze tzv. "nepřátel státu", která obsahuje cca 200 tisíc jmen.

K výše uvedeným vraždám se přihlásila reinkarnace Ukrajinské povstalecké armády (UPA). Je zajímavé, že Novinky ve svém článku uvádějí slova jako "prý" a "údajně". Avšak pokud se podíváme na zdroj informace (podotýkám, že jde o ukrajinské zpravodajské médium), tam je podána úplně jinak - jako fakt.

Na sociálních sítích probíhá současně aktivní diskuse ukrajinských nacionalistů o výběru příštích obětí.

No a západ, který se snaží Ukrajinu přetvořit na nepřítele Ruska, zavírá oči před těmito čistkami a svolností Kyjeva s nacismem.


Ekonomika

Dluh Ukrajiny neustále stoupá a obyčejní lidé strádají. Od 1. dubna došlo ke zdražení plynu o 280 % a tepla o 66 %, což bylo jednou z podmínek půjčky od MMF ve výši 17,5 mld dolarů. Od prosince loňského roku klesly příjmy Ukrajinců o cca dvě třetiny a průměrná mzda činí v přepočtu necelých 120 euro měsíčně. No ale poslanci si od 1. dubna zvedli platy z 6500 na 17500 hřiven.

Takže to vytoužené evropanství a vstup Ukrajiny na ten "západ" zaplatí národ. Ostatně jak jinak.


Polský generál

Generálporučík a bývalý náměstek ministra obrany Waldemar Skrzypczak dříve podporoval vojenskou pomoc Ukrajině. Nyní však změnil názor. A má k tomu hodně dobrý důvod.

V rozhovoru pro server Gazeta Prawna uvedl: "Odvolávám všechno, co jsem řekl na téma Ukrajiny, na téma podpory této země."

Změnu názoru vysvětlil událostí, která se stala v den návštěvy polského prezidenta Bronisława Komorowského na Ukrajině. Kyjev přijal zákon, který adoruje zločinnou UPA. Ve svém prohlášení říká, že Ukrajina tímto skutkem nebere vůbec žádné ohledy na Polsko (zmínil masakr na Volyni, kde UPA zavraždila sto tisíc Poláků).

Ve svém prohlášení se Skrzypczak také zamýšlel nad tím, na čem prezident Porošenko staví budoucnost Ukrajiny. A ptal se, zda to není na krvežíznivém nacionalismu.

Polská vláda tuto věc přehlíží a zásadně o ní nehovoří. A klidně oželela své zavražděné spoluobčany, aby mohla podpořit ty, jejichž země má být koridorem k útoku na Rusko.

K tomu bych jen dodal - směřování Ukrajiny jasně naznačil náčelník SBU Valentyn Nalyvajčenko, který prohlásil, že ukrajinská tajná služba se bude po své reformě (čert ví, jak to myslel) opírat o zkušenosti a tradice bezpečnostní služby ukrajinských nacionalistů Stepana Bandery.


Manipulace Novinek.cz

Novinky.cz v srpnu loňského roku uveřejnily dva články, u nichž je stejná fotografie. Avšak pokaždé s jiným popisem.Byla to chyba nebo záměr?


Kdo bude vládnout na Ukrajině?

Stále méně je to ukrajinská vláda. Porošenko a Jaceňuk se blíží ke konci své užitečnosti. A je docela možné, že budou nějakým způsobem v budoucnu "odejiti".

Čím dál významnější roli hrají neonacisté. Ukrajina se stává zemí, která postrádá hlavní atributy státu. Její složky a bezpečnost jsou nyní formovány podle tradic ozbrojených banditů UPA. Je destabilizovaná a zevnitř se nadále rozkládá. Tento neudržitelný stav jistě povede k nastolení autoritativního režimu. Vzhledem k nacionalistickým tendencím tak lze předpokládat vznik totalitního státu s prvky nacismu.


Je Kyrgyzstán další na řadě?

Média přinesla informaci, že ve dnech 28. března a 30. března přistálo na mezinárodním letišti v Biškeku Manasu dopravní letadlo AN-124 ukrajinské letecké společnosti. Pokaždé přiletělo z hlavního města SAE Abú Dhabí s nákladem kontejnerů o celkové váze téměř 152 tuny. Tyto kontejnery byly označeny jako diplomatická pošta a byly převzaty pracovníky amerického velvyslanectví.

Podobné diplomatické zásilky proudily na velvyslanectví USA v Kyjevě v listopadu roku 2013. Ukrajinská bezpečnostní služba tehdy zjistila, že jejich obsahem byly bedny s 60 miliony dolarů v bankovkách malé hodnoty. V těch bankovkách, které se poté objevily na náměstí Nezávislosti v době Majdanu.

Je také potřeba dodat, že v únoru přicestoval do Biškeku chargé d´affaires USA Richard Miles, kterému říkají média "génius barevných revolucí".

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | E-mail | 18. května 2015 v 10:47 | Reagovat

Tu zemi zla ( USA ) je třeba vyhladit a s ní i všechny ty, kteří rabují a připravují Ukrajinu aby za pomoci NATO vstoupila do otevřené války proti Rusku.  Pokud si to někteří neuvědomují, tak to by byl fakticky konec světa. Amerika by dopadla stejně jako Evropa. Zbraní hromadného ničení je příliš mnoho a kdo by další těmito zbraněmi zareagoval na vyčištění nedobrých vztahů to ani nevíme. Například jaderné velmoci Pakistán a Indie. Vlastně by již o moc nešlo. Pokud mohu osobně hodnotit Obamu, který po nástupu do funkce získal cenu za mír, tak to je největší válečný zločinec v historii Ameriky. Z jedné strany Islamisté, které vyprovokoval on a z druhé strany Ukrajina, kterou rozbil také on. Pak tam dejte barevného.

2 Lukáš Lukáš | Web | 19. května 2015 v 11:13 | Reagovat

Zdravím,

tak ono je někdy potřeba takzvaně "pročistit vzduch" a začít "od nuly".

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama