Václav Bartuška to hodně přehnal

2. května 2015 v 8:34 | Honza |  Vládní svinstva
Web Neovlivní.cz zveřejnil 24. dubna druhý díl rozhovoru s diplomatem a vládním zmocněncem pro energetickou bezpečnost Václavem Bartuškou. Rozhovor se týkal více témat. Avšak u jednoho to Bartuška sakra přehnal. K situaci na Ukrajině se vyjádřil tak, že nejlepší, jak čelit "podvratné" činnosti separatistů je všechny zastřelit nebo upálit.

Jednoznačně cynický přístup diplomata není možno tolerovat.

Na základě této skutečnosti jsem zaslal email ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi, který níže zveřejňuji. Jeho případnou odpověď (pokud nějaká bude) zveřejním rovněž.Vážený pane ministře,

kontaktují Vás na základě rozhovoru, který byl zveřejněn na webu neovlivni.cz (http://neovlivni.cz/diplomat-bartuska-nemejte-iluze-putin-se-na-ukrajine-nezastavi/). V tomto rozhovoru se Váš diplomat a vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška vyjádřil i k situaci na Ukrajině.

Mimo jiné také uvedl:
"Na druhou stranu jsme velmi podrobně sledovali model, který byl použit na východě Ukrajiny, v Doněcku, Luhansku a v dalších městech. Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé."

Řešení "otázky" separatistů upalováním nebo střílením v mnohém připomíná názory pocházející z nacistického Německa. A pan Bartuška se nám tu nejspíše i snaží vsugerovat, že někoho upálit nebo zastřelit, je postup normální a fungující. A že je potřeba všechny "živly" zlikvidovat raději hned na začátku.

Vy sám jste se v několika příspěvcích na Twitteru od pana Bartušky distancoval a jeho vyjádření ostře zkritizoval. Nicméně si však myslím, že toto skutečně nestačí. Diplomat si nemůže dovolit takovéto naprosté selhání. Jeho názor je nepřijatelný, jelikož inklinuje k demontáži všech principů demokracie a právního státu. Proto by měl být pan Bartuška okamžitě odvolán.

S pozdravem a očekáváním Vaší odpovědi

Jan Holeňa
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 2. května 2015 v 8:48 | Reagovat

Ja ván jen připomenu, že opozici a sedláky masivně likvidoval Lenin v Rusku v době, kdy o Nacistech ještě nikdo neslyšel.

Jinak ano, Bartuška by měl být za tyhle výroky okamžitě odvolán. Je to nehoráznost.

2 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 2. května 2015 v 10:31 | Reagovat

[1marne hledam souvislost Lenin=Bartuška,zbytek v pořadku,přeji hezky den
]

3 Hlemyzd Hlemyzd | 2. května 2015 v 11:55 | Reagovat

Dobře, tedy souvislost: Dneska se hned každýmu nadává do nacistů a fašistů bez toho, aby lidé obecně moc věděli, co ty ideologie vlastně znamenají a představují (především fašismus).

Bartuškův výrok je jednoduše nemorální, sprostý a ubohý a do diplomacie už vůbec nepatří. Proč do toho ale zase tahat nacisty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama