Oběti

6. května 2015 v 8:11 | Honza |  Ze světa
Stále více nás vlády a média přesvědčují, jak je to Rusko zlé a že může za současný více než konfliktní stav. A tak nějak se přehlíží, že ten největší svinčík na světě mají na svědomí Spojené státy. Tedy ta země, která má být dle současné propagandy šiřitelem míru a demokracie. Právě tento import svobody Made in USA, má na svědomí tak obrovské množství obětí, že nelze mlčet.


Naše "objektivní a vyvážená" média vám to nesdělí. Protože to odporuje tomu jedinému správnému světonázoru.

Organizace International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW) zveřejnila znepokojující studii o počtu obětí, které má na svědomí globální tažení USA proti terorismu. Tato organizace, sdružující 63 národních lékařských institucí, podporuje jaderné odzbrojení a snaží se zabránit jaderné válce. V roce 1985 získala za svou činnost Nobelovu cenu za mír.

Studie Casualty Figures after 10 years shrnuje data o obětech válek v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu. USA dle konzervativních odhadů způsobily přímo či nepřímo smrt více než 1,3 milionu lidí. Toto číslo však může být větší a autoři studie hovoří až o 2 milionech možných mrtvých.

Nejvíce lidí přišlo o život v Iráku - cca 1 milion osob. V Afghánistánu 220 000 a v Pákistánu 80 000 lidí.

Jde o čísla z oficiálně vedených válek. USA však vedou v dalších zhruba 130 zemích tajné operace, u nichž počty obětí neznáme.

Tato studie vychází z mnoha vládních i nevládních analýz, díky čemuž se také zjistilo, že mnohdy docházelo k účelovému podhodnocování počtu obětí. Aby to v médiích nevypadlo až tak špatně.

Výše uvedená čísla můžeme srovnat s děsivou válkou v Čečensku. V průběhu pěti let si vyžádala dle uznávaného reportéra Roberta Fiska 125 000 obětí. A v době První čečenské války, kterou vedl Boris Jelcin, všichni ti západní "demokraté" mlčeli.

Pokud tedy někdo chce poukazovat na hrůzy v Čečensku a tím i škatulkovat Rusko, pak by v zájmu objektivnosti měl i poukázat a správně zaškatulkovat Spojené státy. Jelikož právě USA je v tomto srovnání zemí, která je zodpovědná za daleko větší množství mrtvých.

Za dobu existence Spojených států vede tato země války téměř neustále. A je tedy potřeba ji nazývat správně - militaristická svině.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hlemyzd Hlemyzd | 6. května 2015 v 9:42 | Reagovat

Takže to, kdo je víc "špatnej", tedy určujeme podle počtu mrtvých, které jím vedené války (důvody zcela vypusťme) způsobily, rozumím správně?

Mě jen udivujete tím kroucením hlavou a poukazováním na to, jak je svět strašně pokryteckej. Samozřejmě. Nikdo přece nikdy netvrdil, že cokoli na světě funguje férově. Ono to asi na současném stupni vývoji lidstva bohužel nejde.

Stejně tak byste třeba mohl tvrdit, že je od Rusů strašně pokrytecký kritizovat a blokovat Porošenka, že chce potlačit na svým území povstání, když před 15 lety udělal Putin to samý v Čečně s mnohem více oběťmi (30 000 tuším? už se krotil na rozdíl od Jelcina). A nyní se tváří jako svatý. A ano, Západ mlčel. Západl mlčel i v Gruzii. Je to pokrytectví.

Je pokrytectví, že američani si nechvávali právo zaútočit kdekoli, kdežto jiným ho odpírali. Je to jednoduchý. Svět se řídí podle zákonů síly, peněz a přístupu ke zdrojům. Nehledejte v tom cokoli jinýho.

Koukejte na to, jak společnosti uvnitř těch států fungují, jak si volí vůdce, jak dlouho ten stejný člověk drží prezidentské křeslo, jak moc se můžou občané svobodně vyjadřovat nebo nemohou, jak jsou ty země toleratní k menšinám, jiné sexuální orientaci, jak fungují soudy a je vymahatelné právo.

Jinak z toho bude člověk mít dost marný pocit, že všichni jsou stejní hajzli. Na mezinárodním poli ano, protože, ač se tváříme že ne, svět je jungle.

2 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 6. května 2015 v 20:56 | Reagovat

[1]: moc by me zajimal vaš nazor nato svobodne vijadžovani,fungovani soudu a hlavne ta tolerance k menšinam dekuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama