Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO

10. května 2015 v 8:34 | Honza |  Vojáci
Od ledna tohoto roku je na Facebooku aktivní iniciativa Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO. Vznikla spontánně na základě okolností, které mimo jiné i donutily Pplk. v. z. MUDr. Marka Obrtela zaslat otevřený dopis ministru obrany, v němž žádal o odejmutí vyznamenání. Webové stránky iniciativy jsou zde.

Cílem iniciativy je sdružit podobně smýšlející české a slovenské vojáky v záloze či ve výslužbě.


Důvody vzniku iniciativy konkrétněji:

1. Jsme vojáci s výcvikem
Jsme tankisté, jsme dělostřelci, jsme ženisté. Jsme psovodi, radisté, průzkumníci a všichni jsme prošli výcvikem. Naučili jsme se ovládat zbraně a ty jsme přísahali použít na obranu vlasti. V naší přísaze, kterou stále ctíme, není ani zmínka o NATO a útočných válkách na cizím území. Tuto svou přísahu, bez ohledu na oficiální agresivní a proválečnou politiku představitelů České a Slovenské republiky, v případě nutnosti naplníme.

2. Jsme občané s názorem
Odmítáme agresivní a proválečnou politiku, kterou dlouhodobě reprezentují české a slovenské politické špičky pod taktovkou USA a EU. Jakkoliv tito hazardéři využívají masivní mediální propagandy, jakkoliv propagují zločineckou alianci NATO a brojí proti Ruské federaci, jakkoliv na Ruskou federaci svalují vinu za vraždění na Ukrajině a jakkoliv fašistickou ukrajinskou chuntu podporují, my vnímáme jako svou povinnost zabránit válce!

3. Jsme otcové od rodin
Nejsme v aktivní službě a nepodléháme armádnímu velení. Máme rodiny, máme ženy a děti, a jen postavení otců od rodin nám velí chopit se zbraní v případě, že se nám ve spolupráci se všemi lidmi dobré vůle nepodaří zastavit politiky, kteří volají po zbrojení a odvodech. Nedopustíme, aby naši nejbližší trpěli stejně, jako trpí ženy a děti v ulicích novorosijských měst. Nenecháme zabíjet bezbranné, své nepřátele známe.


Memorandum:

Poprvé od konce 2. světové války opět vnímáme reálnou válečnou hrozbu. Považujeme proto za nutné vydat následující prohlášení.

My, českoslovenští vojáci v záloze, jednohlasně odmítáme jakoukoliv účast v bojích, které jsou geopolitickou agresí globálních elit prostřednictvím NATO za podpory našich vlád.

Přísahali jsme bránit svoji vlast, Českou a Slovenskou republiku. Přísahali jsme chránit svobodu a nezávislost našich hrdých a suverénních národů, za které naši předkové položili své životy ve světových válkách. Na tento slib se upomínáme z občanského podnětu k řešení krizového stavu. Svoboda a nezávislost je dlouhodobě ohrožována systémem zastupitelské pseudo-demokracie, kdy vyvolený zástupce nemá povinnost prosazovat zájmy voličů a v praxi zákony prezentují pouze osobní zájmy zákonodárců, zájmy politických stran a zájmových ekonomických skupin. Naše vlast je pod tlakem globálních elit a zájmových ekonomických skupin, které skrze systém zastupitelské demokracie občany zbavují moci.

Naše záměrně nedokonalá ústava a listina práv a svobod je překrucována a ústavní zákony porušovány samotnými zákonodárci. Zákonodárná moc je zprivatizována, výkonná moc je zpolitizována a soudní moc korumpována lobbistickými zákony a tlakem našich vlád. Výsledkem je nesplatitelný veřejný dluh, deindustrializace, privatizace majetku republiky a vykrádání rozpočtů, potravinová a energetická závislost, privatizace přírodních zdrojů, důchodů a zdraví občanů. Naše vlast je protiprávně rozdělena, rozkradena, zadlužena, lidé jsou zotročováni a jejich rodiny likvidovány exekuční genocidou, národní infrastruktura je převedena do rukou západních korporací. Ve společnosti vládne destruktivní chaos a beznaděj.

Proto se my, českoslovenští vojáci v záloze, hlásíme ke své vojenské přísaze a společně přicházíme s vizí obrany našich národů. Boj v řadách NATO proti Ruské federaci a dalším slovanským národům jednoznačně odmítáme a hodláme se zároveň pevně postavit organizovaným občanským tlakem proti další likvidaci naší demokracie, svobody a nezávislosti. Sjednocujeme se v krizové situaci a s využitím svých občanských i vojenských dovedností a odborností hodláme vytvořit na potřebnou dobu dostatečně silný organizovaný občanský tlak pro prosazení našich vlasteneckých cílů.

Přísahali jsme věrnost své vlasti, České a Slovenské republice.

My, českoslovenští vojáci v záloze,
svou přísahu naplníme!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 10. května 2015 v 8:50 | Reagovat

Jo, tenhle článek mi mluví z duše...

2 Karin Karin | 10. května 2015 v 9:32 | Reagovat

Věřím, že za slova těchto vojáků v záloze se postaví 90% našeho národa.

3 rosi rosi | E-mail | 10. května 2015 v 10:55 | Reagovat

A je to TADY !!!!! A copak bude dělat pan divadelník s rozpadající zálohou? Bude ji ignorovat a nadále se bude dál řídit Pentagonem, anebo se posere...

4 janakiev žorž janakiev žorž | E-mail | 10. května 2015 v 14:22 | Reagovat

lidičky ,to je to nejkrasnejši co jsem za poslednich petadvacet let četl=dekuji

5 Vašek Vašek | 11. května 2015 v 7:00 | Reagovat

je nás zatím málo ,ale další záložáci se hlásí tak o nás určitě uslyšíte.Šiřte naše memorandum mezi lidi.Naučili nás neustupovat a my neustoupíme.Pěkný den všem slušmým lidem

6 darksome darksome | 11. května 2015 v 7:20 | Reagovat

Skupina  Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO mají také web. stránky. Zde se dozvíte víc   http://ceskoslovenstivojaci.org/ :-D

7 Karel Karel | 12. května 2015 v 10:11 | Reagovat

Byl jsem též vycvičen. Nyní v záloze. Jdu k vám kluci. Super.

8 Zdeněk Zdeněk | 13. května 2015 v 23:02 | Reagovat

Tak takhle nějak bych si představoval úvod náboru. Ne být policistou a chránit tenhle prohnilý systém. Ne být vojákem a zároveň loutkou na šachovnici mocných. Ale ano bránit rodinu a slušný život.

9 Pravý Slovan Pravý Slovan | 15. května 2015 v 12:48 | Reagovat

Nelze,než plně souhlasit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama