Za imunitu se schová všechno

18. dubna 2015 v 7:41 | Honza |  Vládní svinstva
Asi si pamatujete na velké zatýkání osob kolem vlády Petra Nečase v polovině roku 2013. Psal jsem o tom v několika článcích (naposledy zde). Nějak se očekávalo, že systém trafik a s tím spojená korupce bude řešen a viníci budou potrestáni. Jenže všechno je trochu jinak. Jak se dalo ostatně opět očekávat.


Bývalí poslanci ODS Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr se mohou smát. Jejich stíhání bylo zastaveno. Stát se dle usnesení soudu musel omluvit a vyplatit statisícová odškodnění.

Ne proto, že by tito výtečníci byli nevinní. Je to proto, že v době, kdy si nechali slíbit místa ve státních firmách za to, že se vzdají mandátu a umožní tak schválení daňového balíčku vlády Petra Nečase, měli poslaneckou imunitu.

Nejvyšší soud svým rozhodnutím vlastně řekl, že se poslanec může beztrestně dopustit v podstatě čehokoliv.

Celá situace má však i další rozměr. Už jsem se o něm také zmínil. Celá akce rozkrývání chobotnice kmotrů byla jen kulisou pro nás občany země. Ve skutečnosti tu šlo o vytvoření záminky ke svržení vlády Petra Nečase. A současný stav je jen "dobíháním procesů", které byly na začátku spuštěny.

Skutečná politická vůle k potrestání kšeftíků politiků u nás neexistuje. Oni si přeci nebudou dobrovolně pod sebou podřezávat větev.

Není na čase, aby se nám tito poslanci (exposlanci) začali postupně omlouvat, že se svůj mandát rozhodli zpeněžit? Například odchodem z politiky...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 18. dubna 2015 v 20:20 | Reagovat

Imunita -mít či nemít. Toto téma je takzvanou "dvousečnou zbraní". Na jedné straně imunita je potřebná už kvůli případným vydíráním (apodobně), ale současně na straně druhé je riziko, že se jí bude zneužívat. Toto téma se nedá jednoznačně dořešit.

2 lidumil lidumil | 21. dubna 2015 v 19:14 | Reagovat

[1]: ty ale nevyhledáváš něco, co by se dalo řešit, lákají tě www jako tenhle, vit kouba, lumen, atd. řekl bych, že to je diagnoza :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama